SOLO JAZZ

Nowy kurs Charleston & Solo Jazz Od Podstaw wystartuje  w połowie lipca. Szczegóły podamy w połowie czerwca.
Wszystkich tańczących zapraszamy w środy o 20:40 na Solo Jazz Dla Tańczących.

STEP AMERYKAŃSKI

Nie mamy obecnie nowego kursy Step od Podstaw, ale po ustaleniu tego z nami można dołączyć do trwających zajęć. Wszystkich stepujących zapraszamy w:
- środy o 16:40 na Step Amerykański Pro
- czwartki o 20:40 na Step Amerykański Kontynuacja 


SPRAWDŹ HARMONOGRAM TRYMESTRU WIOSENNEGO 2022

Klikając na poniższy link można zapisać się na dostępne zajęcia. Rejestracja jest otwarta. 

SOLO JAZZ

SOLO JAZZ to taniec do muzyki swingowej, zawierający w sobie elementy Charlestona i Authentic Jazzu.

CHARLESTON to kultowy taniec lat 20, który zbudował mocne fundamenty dla Lindy Hop. Sam opiera się na innych swingowych technikach, łącząc bogactwo ruchu i figur z muzyką charakterystyczną dla tamtego okresu. Dynamiczny, żywiołowy i bardzo klimatyczny.

AUTHENTIC JAZZ to solowy taniec do muzyki swingowej zwany również Vintage Jazzem. Nie ma praktycznie nic wspólnego z tym co współcześnie znamy pod nazwą Jazz. Składa się z figur i ruchów pochodzących ze Złotej Ery Swingu. Mogą być one tańczone w sposób improwizowany lub układane w choreografie. Do najsłynniejszych choreografii swingowych zaliczamy Shim Sham, Tranky Doo i Big Apple.

PROWADZĄCY

Zajęcia Charlestona Solo i Authentic Jazzu w Trymestrze Jesiennym 2021 poprowadzi Mateusz Wolski - instruktor i tancerz z Krakowa, współzałożyciel szkoły Jazz Like That i organizator wielu wydarzeń tanecznych.

O STEPIE

STEP AMERYKAŃSKI czyli wybijanie rytmu podkutymi butami to klasyczna technika rodem z amerykańskich musicali. Oprócz stóp możemy też poruszać całym ciałem. Jednym z topowych stepujących tancerzy był Fred Astaire, ale gdy myślimy o piosence z wykorzystaniem stepowania, to pojawia nam się "Singing in the rain" z filmu muzycznego Deszczowa piosenka.

PROWADZĄCA

Zajęcia Stepu Amerykańskiego prowadzi Kasia Krych - instruktorka, choreografka i tancerka.