SOLO JAZZ

Kurs Solo Jazz & Charleston Od Podstaw ruszy 10 stycznia i będzie odbywać się we wtorki o 16:50 w ramach Trymestru Zimowego. 

Kurs Solo Jazz & Charleston Intermediate ruszy 10 stycznia i będzie odbywać się we wtorki o 20:40, a kurs Solo Jazz & Charleston Advance będzie we wtorki o 19:20.

Rejestracja jest otwarta. Zapraszamy!

 

STEP AMERYKAŃSKI

Kurs Stepu Amerykańskiego Od Podstaw ruszy 9 stycznia i będzie odbywać się w poniedziałki o 16:40.

Kurs Stepu Zaawansowanego ruszy 9 stycznia i będzie odbywać się w poniedziałki o 18:00, a kurs Stepu 'Kontynuacja' ruszy 11 stycznia i będzie w środy o 16:50.
Kursy odbywają się w ramach Trymestru Zimowego.

Rejestracja jest otwarta. Zapraszamy!

 


SPRAWDŹ HARMONOGRAM TRYMESTRU ZIMOWEGO 2023

Klikając na poniższy link można zapisać się na dostępne zajęcia. Rejestracja jest otwarta. 

SOLO JAZZ

SOLO JAZZ to taniec do muzyki swingowej, zawierający w sobie elementy Charlestona i Authentic Jazzu.

CHARLESTON to kultowy taniec lat 20, który zbudował mocne fundamenty dla Lindy Hop. Sam opiera się na innych swingowych technikach, łącząc bogactwo ruchu i figur z muzyką charakterystyczną dla tamtego okresu. Dynamiczny, żywiołowy i bardzo klimatyczny.

AUTHENTIC JAZZ to solowy taniec do muzyki swingowej zwany również Vintage Jazzem. Nie ma praktycznie nic wspólnego z tym co współcześnie znamy pod nazwą Jazz. Składa się z figur i ruchów pochodzących ze Złotej Ery Swingu. Mogą być one tańczone w sposób improwizowany lub układane w choreografie. Do najsłynniejszych choreografii swingowych zaliczamy Shim Sham, Tranky Doo i Big Apple.

 

PROWADZĄCY

Zajęcia Solo Jazz & Charleston prowadzi Jarek Rupiewicz, założyciel szkoły tańca Swing City i jeden z pionierów Lindy Hop w Polsce.

O STEPIE

STEP AMERYKAŃSKI czyli wybijanie rytmu podkutymi butami to klasyczna technika rodem z amerykańskich musicali. Oprócz stóp możemy też poruszać całym ciałem. Jednym z topowych stepujących tancerzy był Fred Astaire, ale gdy myślimy o piosence z wykorzystaniem stepowania, to pojawia nam się "Singing in the rain" z filmu muzycznego Deszczowa piosenka.

 

PROWADZĄCA

Zajęcia Stepu Amerykańskiego prowadzi Kasia Krych - instruktorka, choreografka i tancerka.