CHARLESTON SOLO

Nowy kurs Charlestona Solo Od Podstaw wystartował w ramach Trymestru Jesiennego w Swing City. Niestety nie mamy na nim wolnych miejsc. Kolejny planujemy na styczeń 2022.

AUTHENTIC JAZZ

Nowy kurs Authentic Jazz Dla Tańczących wystartował w ramach Trymestru Jesiennego w Swing City. Jest dedykowany wszystkim z doświadczeniem tanecznym w dowolnych tańcach swingowych.Można dołączyć.

STEP AMERYKAŃSKI

Nie mamy obecnie kursu Stepu Od Podstaw.

Stepujących zapraszamy na Step Profesjonalny od 15 września (środy o 16:40) i Step Kontynuacja od 16 września (czwartki o 20:40) w ramach Trymestru Jesiennego w Swing City.


SPRAWDŹ HARMONOGRAM TRYMESTRU JESIENNEGO 2021

Klikając na poniższy link można zapisać się na dostępne zajęcia. Rejestracja jest otwarta. 

O CHARLESTONIE

CHARLESTON to kultowy taniec lat 20, który zbudował mocne fundamenty dla Lindy Hop. Sam opiera się na innych swingowych technikach, łącząc bogactwo ruchu i figur z muzyką charakterystyczną dla tamtego okresu. Dynamiczny, żywiołowy i bardzo klimatyczny.

 

PROWADZĄCY

Zajęcia Charlestona Solo i Authentic Jazzu w Trymestrze Jesiennym 2021 poprowadzi Mateusz Wolski - instruktor i tancerz z Krakowa, współzałożyciel szkoły Jazz Like That i organizator wielu wydarzeń tanecznych.

O AUTHENTIC JAZZ

AUTHENTIC JAZZ to solowy taniec do muzyki swingowej zwany również Vintage Jazzem. Nie ma praktycznie nic wspólnego z tym co współcześnie znamy pod nazwą Jazz. Składa się z figur i ruchów pochodzących ze Złotej Ery Swingu. Mogą być one tańczone w sposób improwizowany lub układane w choreografie. Do najsłynniejszych choreografii swingowych zaliczamy Shim Sham, Tranky Doo i Big Apple.

PROWADZĄCY

Zajęcia Charlestona Solo i Authentic Jazzu w Trymestrze Jesiennym 2021 poprowadzi Mateusz Wolski - instruktor i tancerz z Krakowa, współzałożyciel szkoły Jazz Like That i organizator wielu wydarzeń tanecznych.

O STEPIE

STEP AMERYKAŃSKI czyli wybijanie rytmu podkutymi butami to klasyczna technika rodem z amerykańskich musicali. Oprócz stóp możemy też poruszać całym ciałem. Jednym z topowych stepujących tancerzy był Fred Astaire, ale gdy myślimy o piosence z wykorzystaniem stepowania, to pojawia nam się "Singing in the rain" z filmu muzycznego Deszczowa piosenka.

PROWADZĄCA

Zajęcia Stepu Amerykańskiego prowadzi Kasia Krych - instruktorka, choreografka i tancerka.