CHARLESTON SOLO

Nowy kurs Charlestona Solo wystartuje 22 kwietnia (czwartki o 18:00) w ramach Trymestru Wiosennego w Swing City.

AUTHENTIC JAZZ SOLO

Nowy kurs Authentic Jazz Solo wystartuje 22 kwietnia (czwartki o 19:30) w ramach Trymestru Wiosennego w Swing City. Jest dedykowany wszystkim z doświadczeniem tanecznym.

STEP AMERYKAŃSKI

Nie planujemy nowego kursu Stepu, ale można dołączyć do już trwającego kursu  Od Podstaw. Warunkiem jest wzięcie udziału w Warsztatach Stepu, które odbędą się 17 kwietnia (sobota 11:00 - 14:00)


SPRAWDŹ HARMONOGRAM TRYMESTRU WIOSENNEGO

Klikając na poniższy link można zapisać się na dostępne zajęcia.

O CHARLESTONIE

CHARLESTON to kultowy taniec lat 20, który zbudował mocne fundamenty dla Lindy Hop. Sam opiera się na innych swingowych technikach, łącząc bogactwo ruchu i figur z muzyką charakterystyczną dla tamtego okresu. Dynamiczny, żywiołowy i bardzo klimatyczny.

 

PROWADZĄCA

Zajęcia Charlestona Solo i Authentic Jazzu prowadzi Karina Shorets - instruktorka, choreografka, tancerka i organizatorka wydarzeń tanecznych.

O AUTHENTIC JAZZ

AUTHENTIC JAZZ to solowy taniec do muzyki swingowej zwany również Vintage Jazzem. Nie ma praktycznie nic wspólnego z tym co współcześnie znamy pod nazwą Jazz. Składa się z figur i ruchów pochodzących ze Złotej Ery Swingu. Mogą być one tańczone w sposób improwizowany lub układane w choreografie. Do najsłynniejszych choreografii swingowych zaliczamy Shim Sham, Tranky Doo i Big Apple.

 

PROWADZĄCA

Zajęcia Charlestona Solo i Authentic Jazzu prowadzi Karina Shorets - instruktorka, choreografka, tancerka i organizatorka wydarzeń tanecznych.

O STEPIE

STEP AMERYKAŃSKI czyli wybijanie rytmu podkutymi butami to klasyczna technika rodem z amerykańskich musicali. Oprócz stóp możemy też poruszać całym ciałem. Jednym z topowych stepujących tancerzy był Fred Astaire, ale gdy myślimy o piosence z wykorzystaniem stepowania, to pojawia nam się "Singing in the rain" z filmu muzycznego Deszczowa piosenka.

PROWADZĄCA

Zajęcia Stepu Amerykańskiego prowadzi Kasia Krych - instruktorka, choreografka i tancerka.