CIW _www Event Head

CAUSE I’M A WOMAN 2019 | ARCHIWUM

Drogie Panie!

Już po raz piąty zapraszamy Was na unikalne wydarzenie, jakim są warsztaty Cause I'm a Woman. Ta edycja odbędzie się pod hasłem 'I'm feeling good'.

Zaprosiliśmy dla Was znakomite instruktorki z kraju i z zagranicy, które poprowadzą warsztaty taneczne na 3 poziomach zaawansowania, skupione na ruchach solo, ale nie tylko 🙂

Obok warsztatów zapraszamy na 2 znakomite imprezy, na które oczywiście wpuścimy panów. A skoro już o nich mowa, to w tej edycji przygotowaliśmy dla nich wydarzenie Cause I'm A Man 2019, więc śmiało możecie przybywać razem z partnerami.

Oprócz warsztatów tańca i imprez czeka szereg wydarzeń towarzyszących związanych z modą i stylizacją. Otwarte prelekcje, warsztaty i pokazy. Zalegające w szafie retro ubrania będzie można sprzedać lub wymienić podczas Retro Wymiany Ciuchowej.

Zapiszcie datę, szczegóły znajdziecie tutaj i na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1877948582256096/

Zapraszamy!

INSTRUKTORKI I PRELEGENTKI

Agnieszka Pluwak

Agnieszka zaczęła tańczyć w wieku 7 lat. Trenowała m.in. taniec towarzyski, afro, hip-hop oraz modern i Broadway jazz. Duże doświadczenie oraz zarażanie entuzjazmem naturalnie skierowały Agnieszkę w stronę nauczania. Tańca nowoczesnego i towarzyskiego uczyła m.in. w Niemczech i Hiszpanii, a obecnie rozwija warszawską scenę bluesową wraz z Konradem Pruśniewskim w ramach Swingout.pl • Studio Tańca Swingowego. Prowadząc zajęcia stale poszukuje nowych metod przekazywania wiedzy, inspiracji oraz rozwoju każdego z uczestników. Jest finalistką prestiżowych konkursów tańca bluesowego, m.in. podczas festiwali Drag the Blues w Hiszpanii (trzecie miejsce w konkursie J&J 2016, drugie w crazy J&J 2015), Bluesila na Litwie (drugie miejsce w konkursie J&J 2015) oraz allin' Blues we Francji (1 miejsce kategorii solo, drugie w J&J 2016).

Ania Długosz

Ania jest osobą, która ze swoim szerokim uśmiechem wydaje się być najszczęśliwszą osobą na świecie. Aktywnie uczestniczy w rozwoju sceny swingowej w Polsce, obecnie w Warszawie. Regularnie podróżuje na zagraniczne warsztaty, ale największą inspirację stanowią dla niej artyści minionych dekad, jak: Judy Garland, Gene Kelly, Fred Astaire, Nicholas Brothers, czy Bob Fosse. Tańczy od zawsze, nieustannie i wszystko, bo słysząc muzykę nie może usiedzieć w miejscu. Na parkiecie wciela się w role zarówno followerki, jak i leadera, jednak to tańce solowe pasjonują ją najbardziej. Dziś instruktor, choreograf i wciąż pilny uczeń, z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą z innymi.

Giedre Paplaityte

Giedre zakochała się w tańcach jazzowych ponad dekadę temu i nie pamięta już życia przed Lindy Hop i całym tym jazzem. Kiedy nie uczy podróżując po całym świecie, można spotkać ją na parkietach w Wilnie lub Berlinie, gdzie obecnie mieszka.
Sekretem niewyczerpanej energii oraz inspiracji dla Giedre jest nieustanne uczenie i dzielenie się miłością do muzyki i tańca.
Jest znana ze spontanicznych występów solo i pozytywnej energii na zajęciach.
W czasie jej warsztatów pracować będziemy nie tylko nad muzykalnością i ekspresją, ale również techniką ruchu wzbogacającą pewność siebie w tańcu.

Marie Voit

Marie zaczęła tańczyć, gdy miała zaledwie 6 lat. Ćwicząc balet przez ponad 10 lat, jak również próbując Hip Hopu, Jazzu oraz Tanga, miała możliwość nabyć dogłębną wiedzę na temat świadomości i kontroli własnego ciała. Gdy ostatecznie napotkała na swojej drodze Lindy Hop w 2012 roku, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Od tamtej pory, uczestniczyła w jak największej liczbie warsztatów, zajęć oraz konkursów i zaczęła uczyć tańca w 2013 roku. Ukończywszy regularne nauczanie Lindy Hop i Authentic Jazz dla the Dresden Hepcats jak też na lokalnych i międzynarodowych warsztatach, Marie mieszka obecnie i naucza w Berlinie. Połączenie jej długiego doświadczenia w tańcu oraz pasji do Swingu i swingowego rytmu sprawia, że wszyscy czerpią przyjemność z prowadzonych przez nią zajęć.

Giedre Paplaityte

Pin Up Candy, Królowa Polskiej Burleski, jest międzynarodową, utytułowaną gwiazdą burleski. Jej pokazy są znane w takich miejscach jak Paryż, Berlin, Wiedeń, Tel Aviv czy Ibiza. W 2016 roku na międzynarodowym festiwalu w Moskwie wygrała koronę Królowej Klasycznej Burleski.

Pin Up Candy jest najbardziej rozpoznawalną gwiazdą tej sztuki w Polsce, możecie ją Państwo znać z programów takich jak Mam Talent, zasiada w jury polsatowskiego programu Śpiewajmy Razem.All Together Now, Ugotowani, DD TVN, Pytanie na śniadanie, Dobrenocki oraz z publikacji: Wysokie Obcasy, Maxime, Glamour, Claudia, Przekrój, Super Express i wiele innych.

Marie Voit

Cherry Bee:
Pierwsza Polka, która dwukrotnie stanęła na scenie w Las Vegas podczas największego festiwalu Rockabilly na świecie: Viva Las Vegas.
Finalistka Miss Viva Las Vegas 2018, Vice Miss Los Ama’s 2017 w Belgii.
Organizatorka największych Stref Pin-Up w kraju.
Modelka oraz propagatorka stylu Pin-Up w Polsce, założycielka grupy na FB:
- Retro w Polsce- bez postów sprzedażowych
Ambasadorka marki: Woody Ellen Bags w Polsce.
Autorka bloga: The Pin-Up Room oraz kanału na YouTube pod tą samą nazwą.

Giedre Paplaityte

Rockagirl to najpopularniejsza modelka retro i pin-up w Polsce. Kojarzona przede wszystkim ze współpracy z markami odzieżowymi i bieliźnianymi z Polski, jak na przykład Greta Store i Natabo, oraz z zagranicy, między innymi The Seamstress of Bloomsbury, Glamour Bunny czy The Deco Haus. Poza tworzeniem stylizacji do każdej sesji, Rockagirl samodzielnie przygotowuje swój makijaż oraz fryzury. Współpracuje z profesjonalnymi fotografami z całego kraju, lecz wiele zdjęć wykonuje także sama w domowym studio.

Marie Voit

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE 2019

BEZPŁATNA RETRO WYMIANA CIUCHOWA

Drogie Panie! W czasie Waszego weekendu będziecie miały możliwość wymiany i sprzedaży retro ciuchów, które macie w szafach. To znakomita okazja, żeby przewietrzyć szafę, zdobyć nowe kreacje i przygotować się na nowy rok w stylu vintage.

Szczegółowy regulamin sprzedaży i wymiany ubrań dostępny na facebookowej stronie wydarzenia.

Nie pobieramy żadnych opłat, a wydarzenie jest otwarte dla wszystkich Pań!

 

SOBOTNI BAL
2 lutego 2019 | 20:00 - 1:00

Sala MDK Giszowiec
Plac Pod Lipami 1 - 3

FB: https://facebook.com/events/1975647902489474/

SOBOTNIA PRELEKCJA Z PIN UP CANDY

HISTORIA BURLESKI I AKCEPTACJI SIEBIE

Zapraszamy na otwartą i bezpłatną prelekcję, którą poprowadzi dla nas Pin Up Candy/BLACK CANDY.

 

SZKOŁA LA CLAVE
2 lutego 2019 | 15:15 - 16:00

FB: https://facebook.com/events/795123597501647/

NIEDZIELNA PRELEKCJA Z CHERRY BEE

CODZIENNOŚĆ CZY BAL PRZEBIERAŃCÓW?
STYL RETRO NA KAŻDĄ OKAZJĘ.

Jeżeli:
- zawsze chciałaś spróbować ubierać się “w stylu retro”, ale boisz się komentarzy o byciu przebraną,
- nie wiesz jak zacząć,
- nie wiesz jak kompletować garderobę,
- nie wiesz czy współczesne marki mogą być pomocne?
W takiej sytuacji ten wykład połączony z prezentacją jest dla Ciebie. Nasza prowadząca pokaże Ci, że ubieranie się „retro” na co dzień, także na zajęcia taneczne, jest możliwe 🙂

 

SZKOŁA LA CLAVE
3 lutego 2019 | 15:15 - 16:15

FB: https://web.facebook.com/events/264255467612737/

WARSZTATY RETRO FRYZUR Z ROCKAGIRL

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie zainteresowane stylem retro! Podczas warsztatów nasza prowadząca wykona na modelce od podstaw jedną fryzurę, której poszczególne elementy można dowolnie wykorzystywać do tworzenia zupełnie innych uczesań. Warsztaty będą miały formę interaktywnego pokazu. Będziecie miały możliwość zadawania pytań, wykonywania zdjęć w trakcie, wypróbowania akcesoriów, a także uzyskania osobistej porady po zakończeniu warsztatów.

Część teoretyczna:
- omówienie najbardziej charakterystycznych fryzur dekad 1920 – 1960,
- omówienie najczęstszych błędów popełnianych w trakcie tworzenia fryzur retro,
- prezentację niezbędnych akcesoriów fryzjerskich, kosmetyków, a także niektórych ozdób do włosów, będących nieraz nieodłączną częścią fryzury,
- zapoznanie z wybraną literaturą związaną z tematem.

Część praktyczna (pokaz):
- sposoby zakręcania włosów oraz ich wyczesanie w celu uzyskania retro fal
- victory rolls
- upięcie backroll (z wykorzystaniem wypełniacza)

 

 

1 lutego 2019 | 17:00 - 19:00

Cena warsztatów fryzur (2 godziny) - 60,00 zł

Katowice

FB: https://web.facebook.com/events/1001071186749836/

BURLESKA WARSZTATY Z PIN UP CANDY

Burleska to uwielbienie kobiecości w retro stylu i przede wszystkim dobra zabawa. Na zajęciach będziemy ćwiczyć świadomości własnego ciała oraz tą sceniczną. Warsztaty burleski to połączenie choreografii z wykorzystaniem rekwizytów i teatralnych figur tanecznych. Nie zabraknie mimiki oraz nauki elementów striptizu, który jest nieodzowną częścią współczesnej burleski. Nauczycie się jak seksownie ściągać rękawiczkę, czy prowokacyjne kusić tańcem z boa z piór. Choreografia z warsztatów może zainspirować dziewczyny do dalszej nauki tej powabnej formy scenicznej lub może zostać wykorzystana podczas pikantnego wieczoru z ukochanym.

 

2 lutego 2019 | 12:45 - 15:00

Cena warsztatów Burleski (2 godziny) - 80,00 zł

Katowice

FB: https://web.facebook.com/events/1001071186749836/

MIEJSCA

Listę miejsc będziemy stopniowo uzupełniać. Na pewno wszystkie wydarzenia będą odbywać się w ścisłym centrum Katowic, nie dalej niż 15 minut (na piechotę) od dworca PKP. Wyjątkiem jest sobotni Bal, który odbędzie się w dzielnicy Giszowiec, 15 minut samochodem od dworca PKP.


Poniżej podajemy listę miejsc oraz ich oznaczenia.

S1 - Szkoła Tańca La Clave - Biuro Wydarzenia, Warsztaty Taneczne, Wykłady  - ul. Chorzowska 11 (wejście od Grażyńskiego 15A)

S2 - Szkoła Tańca Prestige -  Warsztaty Taneczne  - ul. Sokolska 31

P1 - Klub Gravitacja - Piątkowa Potańcówka - Punkt 44, ul. Gliwicka 44

P2 - Sala MDK Giszowiec - Sobotni Bal - Plac Pod Lipami 1 - 3

P3 - Pub Absurdalna - Niedzielna Impreza - ul. Dworcowa 3

POZIOMY TANECZNE

Na tej edycji planujemy warsztaty na kilku poziomach zaawansowania, które uzależnione będą od rodzaju zajęć. Główne warsztaty Authentic Jazz będą na 3 poziomach, z czego na 2 najwyższe będzie obowiązywało Audition. Planujemy proste przesłuchanie, które pozwoli naszym instruktorkom podzielić Was na 2 grupy i zorientować się w poziomie.
 
AUTHENTIC JAZZ BEGINNERS / BEGINNERS PLUS
Dla Pań tańczących od 0 do 6 miesięcy, czyli nie mających jeszcze styczności z tańcami swingowymi albo tańczącymi bardz krótko. Doświadczenie w Lindy Hop również wlicza się w staż.

AUTHENTIC JAZZ I LINDY HOP INTERMEDIATE
Dla Pań tańczących od 6 miesięcy do 1,5 roku, które znają podstawowe układy solo i miały styczność z Authentic Jazz na warsztatach czy kursach.

AUTHENTIC JAZZ ADVANCE
Dla Pań tańczących powyżej 1,5 roku, które znają układy solowe, mają doświadczenie w Authentic Jazz i w Lindy Hop oraz regularnie biorą udział w zajęciach i warsztatach.

PIĄTEK | POTAŃCÓWKA SWINGOWA

Zapraszamy serdecznie na Potańcówkę Swingową, która otwiera nasz wyjątkowy weekend. Na imprezie przedstawimy nasze wspaniałe instruktorki Litwy, Niemiec i Polski oraz zacnego instruktora warsztatów dla Panów. Możemy więc liczyć na prawdziwą ucztę dla oczu. Imprezę rozpoczniemy krótką lekcją wprowadzającą dla naszych gości 🙂

Gościć będziemy w Klub Gravitacja Katowice, na sprawdzonym już przez nas parkiecie. Za konsolą DJ zasiądą tym razem nasze instruktorki, które zaserwują swoje ulubione kawałki. Prohibicji nie będzie.

 

PUNKT 44, UL. GLIWICKA 44
1 lutego 2019 | 21:00 - 2:00

FB: https://facebook.com/events/2030281923937705/

SOBOTA | SWINGOWY BAL MASKOWY

Zapraszamy serdecznie na jedyny taki Karnawałowy Bal Maskowy. Wyjątkowa uczta taneczno-muzyczna, która odbędzie się na wyjątkowo pięknej sali MDK Giszowiec, z drewnianym parkietem, wspaniałą sceną dla naszego zespołu. A skoro już o nim mowa, to zagra dla nas wyjątkowy Band z Krakowa, czyli Lazy Swingers Band. W przerwach między setami zapraszamy na pokazy i konkursy taneczne. Na Balu gościć będziemy wspaniałe instruktorki Litwy, Niemiec i Polski oraz zacnych instruktorów. Imprezę rozpoczniemy krótką lekcją wprowadzającą dla naszych gości 🙂

Do dyspozycji będzie mały bar z napojami, nie przewidujemy cateringu, więc zapraszamy po kolacji. Ilość stołów będzie ograniczona, żeby stworzyć jak największą przestrzeń do tańca, jak to zwykle na swingowych imprezach bywa. W przerwach zaprosimy na stoiska naszych znakomitych wystawców, których będziemy sukcesywnie ogłaszać. Oprócz tego będzie możliwość za darmo wymienić/sprzedać/kupić retro ciuchy damskie i męskie.

SOBOTNI BAL
2 lutego 2019 | 20:30 - 3:00

Sala MDK Giszowiec
Plac Pod Lipami 1 - 3

FB: https://facebook.com/events/740332266324421/

 

NIEDZIELA | IMPREZA POŻEGNALNA

Posiedzimy, powspominamy, może ktoś skusi się, żeby jeszcze potańczyć 🙂 do tańca będzie grał nasz rodzimy DJ Warkocze, a gościć nas będzie Absurdalna z całym bogactwem baru.

Część instruktorek wraca dopiero w poniedziałek, więc pewnie odwiedzą nas na imprezie. Zapraszamy bez względu na to, czy byliście na jakiejkolwiek części wydarzenia.

Nie trzeba nic wpłacić, nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

 

Absurdalna Impreza Pożegnalna
3 lutego 2019 | 21:00 - 0:00

Pub Absurdalna
ul. Dworcowa 3

FB: https://facebook.com/events/754607081564235/

CENNIK 2019

Warsztaty Solo+Imprezy (poziom Int. i Int. Adv.)
6h zajęć + 2h tasterów + 3 imprezy - 240,00 zł

Warsztaty Solo (poziom Int. i Int. Adv.) - 190,00 zł

Warsztaty Solo+Imprezy (poziom Beginners i Beginners Plus)
4h zajęć + 2h tasterów + 3 imprezy - 160,00 zł

Warsztaty Solo 4h zajęć  - 110,00 zł

Warsztaty Lindy Hop+Imprezy (poziom Intermediate)
4h zajęć + 2h tasterów + 3 imprezy - 160,00 zł

Warsztaty Lindy Hop 4h zajęć  - 110,00 zł

Warsztaty Retro Fryzur (2 godziny) - 60,00 zł

Warsztaty Burleski (2 godziny) - 80,00 zł

Piątkowa Impreza z tasterem - 20,00 zł
Sobotni Bal - 40,00 zł
Niedzielna Impreza - Wstęp Wolny

Party Pass (3 Imprezy + 2 Tastery) - 50,00 zł netto

Kwoty powyżej 100,00 zł rozbijamy na 2 raty. Druga połowa płatna w 2019 roku.

REJESTRACJA

Link do rejestracji: https://goo.gl/forms/Z7dqlg2YdZ5MuFE42
Prosimy o dokładne wypełnienie formularza. Za jego pomocą można zarejestrować się na wszystkie warsztaty i imprezy w ramach wydarzenia.

KONTAKT

www.woman.swingcity.pl

e-mail: swingcity.katowice@gmail.com

tel. kom. 693 40 60 42

PARTNERZY

Szkoła La Clave (www.laclave.pl) - współorganizator wydarzenia

---

Vanilla Body Shop (www.vanillabodyshop.pl) - sponsor wydarzenia

---

Lukas Lamla Fotografia - partner wydarzenia
Film Parrot - partner wydarzenia
Klub Gravitacja - partner wydarzenia
Miejski Dom Kultury - partner wydarzenia
Pub Absurdalna - partner wydarzenia