WARSZTATY CAUSE I’M A WOMAN

Drogie Panie!

W 2019 roku po raz piąty mamy zaszczyt zaprosić Was na wydarzenie stworzone specjalnie dla kobiet. Nadrzędnym hasłem wszystkich warsztatów tanecznych tej edycji będzie  'I'm feeling good' i nad tym uczuciem skupimy się najmocniej. Zarezerwujcie datę: 1 - 3 lutego 2019.
Zaprosiliśmy dla Was znakomite instruktorki z kraju i z zagranicy, które poprowadzą warsztaty taneczne na 3 poziomach zaawansowania, skupione na ruchach solo, ale nie tylko 🙂

Obok warsztatów zapraszamy na 2 znakomite imprezy, na które oczywiście wpuścimy panów. A skoro już o nich mowa, to w tej edycji przygotowaliśmy również coś dla nich, więc śmiało możecie przybywać razem.

Oprócz warsztatów tańca i imprez czeka szereg wydarzeń towarzyszących związanych z modą i stylizacją. Otwarte prelekcje, warsztaty i pokazy. Zalegające w szafie retro ubrania będzie można sprzedać lub wymienić podczas Retro Wymiany Ciuchowej.

 Zapraszamy!

OFICJALNY KLIP 2018

POKAZ INSTRUKTOREK 2018

INSTRUKTORKI I PRELEGENTKI 2018

ALEKSANDRA TESLENKO

AT

Jest tancerką, instruktorką i choreografem technik Lindy Hop i Solo Vintage Jazz w Studiu Tańca ‘Wings” z Odessy. Ze światem tańców swingowych związana od 2010 roku. W przeciągu kilku lat jej hobby stało się częścią życia. Zaczęła uczyć i dzisiaj nie wyobraża sobie swojego życia bez tańca, podróży i przekazywania wiedzy. Regularnie kształci się na międzynarodowych festiwalach, a jej największą pasją jest Vintage Jazz Solo. W tańcach w parach nie zamyka się jedynie na Lindy Hop, tańczy również Balboa i Blues’a. Zawsze stara się odnaleźć coś nowego i wyjątkowego dla siebie w tańcu, muzyce i połączeniu z partnerem, nie zapominając jednocześnie o socjalnym aspekcie tańców swingowych. Wierzy, że każdy może znaleźć coś dla siebie w środowisku tańców swingowych i to czyni je niesamowitymi.

ANNA DŁUGOSZ

AD

Ania jest osobą, która ze swoim szerokim uśmiechem wydaje się być najszczęśliwszą osobą na świecie. Aktywnie uczestniczy w rozwoju sceny swingowej w Polsce, obecnie w Warszawie. Regularnie podróżuje na zagraniczne warsztaty, ale największą inspirację stanowią dla niej artyści minionych dekad, jak: Judy Garland, Gene Kelly, Fred Astaire, Nicholas Brothers, czy Bob Fosse. Tańczy od zawsze, nieustannie i wszystko, bo słysząc muzykę nie może usiedzieć w miejscu. Na parkiecie wciela się w role zarówno followerki, jak i leadera, jednak to tańce solowe pasjonują ją najbardziej. Dziś instruktor, choreograf i wciąż pilny uczeń, z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą z innymi.

MARIE VAU

MV

Marie zaczęła tańczyć, gdy miała zaledwie 6 lat. Ćwicząc balet przez ponad 10 lat, jak również próbując Hip Hopu, Jazzu oraz Tanga, miała możliwość nabyć dogłębną wiedzę na temat świadomości i kontroli własnego ciała.
Gdy ostatecznie napotkała na swojej drodze Lindy Hop w 2012 roku, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Od tamtej pory, uczestniczyła w jak największej liczbie warsztatów, zajęć oraz konkursów i zaczęła uczyć tańca w 2013 roku. Ukończywszy regularne nauczanie Lindy Hop i Authentic Jazz dla the Dresden Hepcats jak też na lokalnych i międzynarodowych warsztatach, Marie mieszka obecnie i naucza w Berlinie. Połączenie jej długiego doświadczenia w tańcu oraz pasji do Swingu i swingowego rytmu sprawia, że wszyscy czerpią przyjemność z prowadzonych przez nią zajęć.

MARTYNA WACŁAWIK

MW

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2007 roku na kursie tańca towarzyskiego dla początkujących. Wkrótce zaczęła się uczyć Rock & Rolla, który stał się sposobem na wypełnienie każdej wolnej chwili.
Ukończyła AWF, co dało jej sprawność fizyczną oraz wiedzę pozwalającą w prawidłowy sposób wykonywać akrobacje. Kolejne lata tej przygody były wypełnione nauką tego tańca, udziałem w zawodach o zasięgu ogólnopolskim oraz pokazami.
Z upływem lat zaczęła szukać wiedzy na temat innych tańców swingowych i tak trafiła do świata Lindy Hop i Authentic Jazzu. Obecnie cały czas szkoli się w tych technikach, jeżdżąc na warsztaty w kraju i za granicą. Równolegle pracuje nad techniką jazzową i wzmacnia podstawy swojego ruchu.
Wraz z mężem prowadzi Let's Rock - klub miłośników tańców swingowych Zawiercie, propagując swing w tym mieście.

KLOD

KLOD

Modelka alternatywna zakręcona na punkcie mody pierwszej połowy XX wieku. W swoich stylizacjach bardzo przykłada się do szczegółów i stara się perfekcyjne oddać klimat dawnych lat. Zaplanowała i wykonała ponad osiemdziesiąt sesji zdjęciowych, w tym kilka opublikowanych w zagranicznych czasopismach. Zdobywczyni m.in. tytułu Miss Pin Up podczas Pin Up & Burlesque Party 2015. Propagatorka stylu z licznymi prelekcjami na temat.

POLI LOLI

Poli Loli - blogerka, miłośniczka i kolekcjonerka ubrań vintage od lat dwudziestych do końca lat pięćdziesiątych.

Autorka bloga: http://poli-loli.blogspot.com/

ROCKAGIRL

ROCK

Najpopularniejsza modelka retro i pin-up w Polsce. Kojarzona przede wszystkim ze współpracy z markami odzieżowymi i bieliźnianymi z Polski, jak na przykład Greta Store i Natabo, oraz z zagranicy, między innymi The Seamstress of Bloomsbury, Glamour Bunny czy The Deco Haus. Poza tworzeniem stylizacji do każdej sesji, Rockagirl samodzielnie przygotowuje swój makijaż oraz fryzury. Współpracuje z profesjonalnymi fotografami z całego kraju, lecz wiele zdjęć wykonuje także sama w domowym studio.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE 2018

RETRO WYMIANA CIUCHOWA

Drogie Panie! W czasie Waszego weekendu będziecie miały możliwość wymiany i sprzedaży retro ciuchów, które macie w szafach. To znakomita okazja, żeby przewietrzyć szafę, zdobyć nowe kreacje i przygotować się na nowy rok w stylu vintage.

Szczegółowy regulamin sprzedaży i wymiany ubrań niebawem będzie dostępny.

Nie pobieramy żadnych opłat, a wydarzenie jest otwarte dla wszystkich Pań!


Szkoła La Clave, ul. Chorzowska 11

DATA: 20 STYCZNIA 2018 (SOBOTA)
CZAS: 14:30 - 19:00

 

 

 

WYKŁAD O MODZIE

Czy przedwojenne krawcowe szyły lepiej?
 
Styl retro kojarzyć się może głównie z eleganckimi zdjęciami reklamowymi wielkich domów mody jak Chanel czy Dior. Czy jednak fasony, które znamy z tego typu źródeł są miarodajne, jeśli chodzi o styl ubierania się zwyczajnych kobiet? Jak bardzo szyte ręcznie ubrania różniły się od tych ze sklepowych witryn? Co współczesne miłośniczki odzieży vintage powinny wiedzieć, aby bez trudu odnaleźć rzeczy pochodzące ze swoich ulubionych dekad w zwykłych, osiedlowych lumpeksach? 
 
Przewodnikiem będzie Poli Loli - blogerka, miłośniczka i kolekcjonerka ubrań vintage od lat dwudziestych do końca lat pięćdziesiątych.

Pub Absurdalna, ul. Dworcowa 3
DATA: 21 STYCZNIA 2018 (NIEDZIELA)

CZAS: 18:00 - 19:00
WSTĘP WOLNY!
 
 
 
 

WARSZTATY FRYZUR

Serdecznie zapraszamy na warsztaty Rockagirl wszystkie osoby zainteresowane stylem retro, bez względu na wiek!

Nasza prowadząca wykona na modelce od podstaw jedną fryzurę, której poszczególne elementy można dowolnie wykorzystywać do tworzenia zupełnie innych uczesań. Warsztaty będą miały formę interaktywnego pokazu. Będziecie miały możliwość zadawania pytań, wykonywania zdjęć w trakcie, wypróbowania akcesoriów, a także uzyskania osobistej porady po zakończeniu warsztatów.

Program obejmuje część teoretyczną:

- omówienie najbardziej charakterystycznych fryzur dekad 1920 – 1960,
- omówienie najczęstszych błędów popełnianych w trakcie tworzenia fryzur retro,
- prezentację niezbędnych akcesoriów fryzjerskich, kosmetyków, a także niektórych ozdób do włosów, będących nieraz nieodłączną częścią fryzury,
- zapoznanie z wybraną literaturą związaną z tematem,

i część praktyczną (pokaz):
- sposoby zakręcania włosów,
- victory rolls,
- upięcie backroll (z wykorzystaniem wypełniacza)


Szkoła La Clave, ul. Chorzowska 11

DATA: 20 STYCZNIA 2018 (SOBOTA)
GRUPA 1: 11:00 - 13:00
GRUPA 2: 15:00 - 17:00

BRAK MIEJSC NA TE WARSZTATY

 

 

WYKŁAD O STYLIZACJI

Warsztaty z pozowania poprzedzi otwarty wykład ze stylizacji. Klod opowie na nim: w jaki sposób dobierać swoje retro stylizacje, co jest faux pax, a czym można zabłysnąć w towarzystwie znawców. 


Drzwi Zwane Koniem, ul. Warszawska 37

DATA: 20 STYCZNIA 2018 (SOBOTA)
CZAS: 20:00 - 21:00
WSTĘP WOLNY!

WARSZTATY POZOWANIA

Pozowanie do zdjęć jest sztuką, ale i wiedzą. Dlatego zaprosiliśmy Klod, która podzieli się z nami bogatą wiedzą na temat pozowania. Na warsztatach z pozowania zdradzi nam kilka tricków, których używają modelki na całym świecie i opowie w jaki sposób wygląda przygotowanie do sesji. Na koniec każda z uczestniczek będzie miała swoje "pięć minut" żeby spróbować przed obiektywem. Efekty pracy uwieczni Lukas Lamla Fotografia, którego prace podziwia cały swingowy świat. Udział wyłącznie dla osób, które zarejestrują się i dokonają opłaty we wskazanym terminie. Rejestracja rusza 19 listopada o 19:00.

Uzupełnieniem warsztatów będzie teoretyczny wstęp dotyczący stylizacji, który Klod poprowadzi w formie wykładu, otwartego dla wszystkich.


Szkoła La Clave, ul. Chorzowska 11

DATA: 21 STYCZNIA 2018 (NIEDZIELA)
CZAS: 15:45 - 17:45

BRAK MIEJSC NA TE WARSZTATY

 

 

WYKŁAD O TAŃCU

Taneczne inspiracje.

W piątkowy wieczór przed imprezą nasze instruktorki opowiedzą kto z tanecznego świata inspiruje je najbardziej i dlaczego. Będzie okazja porozmawiać o wspaniałych tancerkach (tych współczesnych i tych ze Złotej Ery Swingu) oraz pooglądać ich najlepsze występy.


Szkoła La Clave, ul. Chorzowska 11

DATA: 19 STYCZNIA 2018 (PIĄTEK)
CZAS: 21:00 - 22:00
WSTĘP WOLNY!

PIĄTKOWA DOMÓWKA W LA CLAVE

W ramach wydarzenia zapraszamy (również Panów!) na domówkową imprezę otwierającą. Będzie można poznać nasze instruktorki, pogadać w przyjaznych warunkach Szkoły La Clave i potańczyć na wspaniałym parkiecie dużej sali.

Wstęp na imprezę jest otwarty dla wszystkich i nie obowiązuje żadna rejestracja. Płacimy przy wejściu. Zapraszamy tych, którzy lubią dobrą zabawę i dobrą muzykę. Alkohol przynosimy sami, my gwarantujemy napoje (zimne i gorące) oraz snacki. A to wszystko w cenie 10,00 zł.

Imprezę zaczniemy o 21:00 prelekcją na której zaproszone przez nas instruktorki opowiedzą o ich tanecznych inspiracjach. Większa jej część będzie w języku angielskim.


Szkoła La Clave, ul. Chorzowska 11
DATA: 19 STYCZNIA (PIĄTEK), START: 21:00
Dress Code: Vintage
WSTĘP: 10,00 ZŁ

SOBOTNI BAL

Panie i Panowie!

Swingowo zapraszamy na Karnawałowy Bal rodem z lat '20 zorganizowany w ramach wydarzenia Cause I'm A Woman. Podejmować będziemy Was w zacnych progach lokalu Drzwi Zwane Koniem, a noc obfitować będzie w szereg atrakcji, o których poniżej.

Muzyka na Balu rzeczą jest najważniejszą, więc w czasy Goodmana, Millera, Armstronga i Sinatry przeniesie nas Jack's Band Quartet. Ci muzycy którzy nie pozwolą Wam usiąść nawet na chwilę.

Panie lubiące rywalizację taneczną zapraszamy do udziału w konkursie Authentic Jazz Solo z cennymi nagrodami! Dla osób ceniących stylizację również mamy nagrody, a wyborem zwycięzców zajmą się sławne Klod i Rockagirl, które mamy zaszczyt gościć na naszym wydarzeniu.

Nie zabraknie pokazów tanecznych, prezentacji naszych wspaniałych instruktorek i niespodzianek.

Bilety dostępne są wyłącznie przez link poniżej, a ilość miejsc jest mocno ograniczona (wielkością sali). Nie planujemy sprzedaży biletów na miejscu!

Zapraszamy serdecznie!


Drzwi Zwane Koniem, ul. Warszawska 37
DATA: 20 STYCZNIA (SOBOTA), START: 21:00
Dress Code: Vintage

BILETY: 20,00 ZŁ
(DO NABYCIA TYLKO TUTAJ)

MIEJSCA

Listę miejsc będziemy stopniowo uzupełniać. Na pewno wszystkie wydarzenia będą odbywać się w ścisłym centrum Katowic, nie dalej niż 15 minut (na piechotę) od dworca PKP.


Poniżej podajemy listę miejsc oraz ich oznaczenia.

S1 - Szkoła Tańca La Clave - Biuro Wydarzenia, Piątkowa Impreza, Warsztaty Taneczne, Warsztaty Retro Fryzur, Wymiana Ciuchowa, Warsztaty Pozowania - ul. Chorzowska 11 (wejście od Grażyńskiego 15A)

S2 - Szkoła Tańca Prestige - Warsztaty Taneczne Interpretacja Muzyki Solo w sobotę od 15:45 do 17:45 - ul. Sokolska 31

P1 - Drzwi Zwane Koniem - Wykład o Stylizacji, Główna Impreza - Sobotni Bal - ul. Warszawska 37

POZIOMY TANECZNE

Ze względu na brak Audition przed warsztatami, prosimy o szczerą ocenę swojego poziomu tanecznego. Zauważcie, że warsztaty obejmują różną tematykę, więc w jednych tematach możecie być na poziomie Advance, a w innych na Beginners Plus. Oczywiście trudno opisać tak indywidualną kwestię jak poziom, dlatego nasze wskazówki mają charakter wyłącznie orientacyjny.

BEGINNERS / BEGINNERS PLUS
Dla Pań tańczących od 0 do 6 miesięcy, czyli nie mających jeszcze styczności z tańcami swingowymi albo tańczącymi bardzo krótko. Doświadczenie w Lindy Hop również wlicza się w staż.

INTERMEDIATE
Dla Pań tańczących od 6 miesięcy do 1,5 roku, które znają podstawowe układy solo i miały styczność z Authentic Jazz na warsztatach czy kursach.

ADVANCE
Dla Pań tańczących powyżej 1,5 roku, które znają układy solowe, mają duże doświadczenie w Authentic Jazz i w Lindy Hop i regularnie biorą udział w zajęciach i warsztatach.

REJESTRACJA

Rejestracja na CAUSE I'M WOMAN 2019 ruszy na jesieni 2018 roku.

 

 

KONTAKT

www.woman.swingcity.pl

e-mail: swingcity.katowice@gmail.com | silesiaswingfestival@gmail.com

tel. kom. 693 40 60 42

PARTNERZY

Szkoła La Clave (www.laclave.pl) - współorganizator wydarzenia
---

Lukas Lamla Fotografia - partner wydarzenia
Pub Absurdalna - partner wydarzenia
Drzwi Zwane Koniem - partner wydarzenia
---

Greta (www.gretastore.pl) - sponsor nagród
Marthu (www.marthu.com) - sponsor nagród
Nat Design (www.pakamera.pl/nat-design) - sponsor nagród
Poszetka (www.poszetka.com) - sponsor nagród