Cause I’m a woman

WARSZTATY CAUSE I’M A WOMAN

Drogie Panie!

Już po raz czwarty mamy zaszczyt zaprosić Was na wydarzenie stworzone specjalnie dla kobiet. Nadrzędnym hasłem wszystkich warsztatów tanecznych tej edycji będzie 'I'm not a follower', temat bliski sercu bardzo wielu tańczących kobiet.

Zaprosiliśmy dla Was wspaniałe instruktorki z kraju i z zagranicy, które poprowadzą warsztaty taneczne na 2 poziomach zaawansowania i opowiedzą o swoich tanecznych inspiracjach w czasie otwartej prelekcji. Oczywiście mamy poziom dla pań, które nie miały jeszcze styczności z tańcami swingowymi. Czekają nas również 2 znakomite  imprezy, na które wpuścimy panów.

Oprócz warsztatów tańca czeka nas szereg wydarzeń towarzyszących związanych z modą i stylizacją, a zalegające w szafie retro ubrania będzie można sprzedać lub wymienić podczas Retro Wymiany Ciuchowej.

Zapraszamy!

ciw 500

HARMONOGRAM WYDARZENIA

INSTRUKTORKI I PRELEGENTKI

ALEKSANDRA TESLENKO

AT

Jest tancerką, instruktorką i choreografem technik Lindy Hop i Solo Vintage Jazz w Studiu Tańca ‘Wings” z Odessy. Ze światem tańców swingowych związana od 2010 roku. W przeciągu kilku lat jej hobby stało się częścią życia. Zaczęła uczyć i dzisiaj nie wyobraża sobie swojego życia bez tańca, podróży i przekazywania wiedzy. Regularnie kształci się na międzynarodowych festiwalach, a jej największą pasją jest Vintage Jazz Solo. W tańcach w parach nie zamyka się jedynie na Lindy Hop, tańczy również Balboa i Blues’a. Zawsze stara się odnaleźć coś nowego i wyjątkowego dla siebie w tańcu, muzyce i połączeniu z partnerem, nie zapominając jednocześnie o socjalnym aspekcie tańców swingowych. Wierzy, że każdy może znaleźć coś dla siebie w środowisku tańców swingowych i to czyni je niesamowitymi.

ANNA DŁUGOSZ

AD

Ania jest osobą, która ze swoim szerokim uśmiechem wydaje się być najszczęśliwszą osobą na świecie. Aktywnie uczestniczy w rozwoju sceny swingowej w Polsce, obecnie w Warszawie. Regularnie podróżuje na zagraniczne warsztaty, ale największą inspirację stanowią dla niej artyści minionych dekad, jak: Judy Garland, Gene Kelly, Fred Astaire, Nicholas Brothers, czy Bob Fosse. Tańczy od zawsze, nieustannie i wszystko, bo słysząc muzykę nie może usiedzieć w miejscu. Na parkiecie wciela się w role zarówno followerki, jak i leadera, jednak to tańce solowe pasjonują ją najbardziej. Dziś instruktor, choreograf i wciąż pilny uczeń, z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą z innymi.

MARIE VAU

MV

Marie zaczęła tańczyć, gdy miała zaledwie 6 lat. Ćwicząc balet przez ponad 10 lat, jak również próbując Hip Hopu, Jazzu oraz Tanga, miała możliwość nabyć dogłębną wiedzę na temat świadomości i kontroli własnego ciała.
Gdy ostatecznie napotkała na swojej drodze Lindy Hop w 2012 roku, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Od tamtej pory, uczestniczyła w jak największej liczbie warsztatów, zajęć oraz konkursów i zaczęła uczyć tańca w 2013 roku. Ukończywszy regularne nauczanie Lindy Hop i Authentic Jazz dla the Dresden Hepcats jak też na lokalnych i międzynarodowych warsztatach, Marie mieszka obecnie i naucza w Berlinie. Połączenie jej długiego doświadczenia w tańcu oraz pasji do Swingu i swingowego rytmu sprawia, że wszyscy czerpią przyjemność z prowadzonych przez nią zajęć.

MARTYNA WACŁAWIK

MW

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2007 roku na kursie tańca towarzyskiego dla początkujących. Wkrótce zaczęła się uczyć Rock & Rolla, który stał się sposobem na wypełnienie każdej wolnej chwili.
Ukończyła AWF, co dało jej sprawność fizyczną oraz wiedzę pozwalającą w prawidłowy sposób wykonywać akrobacje. Kolejne lata tej przygody były wypełnione nauką tego tańca, udziałem w zawodach o zasięgu ogólnopolskim oraz pokazami.
Z upływem lat zaczęła szukać wiedzy na temat innych tańców swingowych i tak trafiła do świata Lindy Hop i Authentic Jazzu. Obecnie cały czas szkoli się w tych technikach, jeżdżąc na warsztaty w kraju i za granicą. Równolegle pracuje nad techniką jazzową i wzmacnia podstawy swojego ruchu.
Wraz z mężem prowadzi Let's Rock - klub miłośników tańców swingowych Zawiercie, propagując swing w tym mieście.

KLOD

KLOD

Modelka alternatywna zakręcona na punkcie mody pierwszej połowy XX wieku. W swoich stylizacjach bardzo przykłada się do szczegółów i stara się perfekcyjne oddać klimat dawnych lat. Zaplanowała i wykonała ponad osiemdziesiąt sesji zdjęciowych, w tym kilka opublikowanych w zagranicznych czasopismach. Zdobywczyni m.in. tytułu Miss Pin Up podczas Pin Up & Burlesque Party 2015. Propagatorka stylu z licznymi prelekcjami na temat.

POLI LOLI

Poli Loli - blogerka, miłośniczka i kolekcjonerka ubrań vintage od lat dwudziestych do końca lat pięćdziesiątych.

Autorka bloga: http://poli-loli.blogspot.com/

ROCKAGIRL

ROCK

Najpopularniejsza modelka retro i pin-up w Polsce. Kojarzona przede wszystkim ze współpracy z markami odzieżowymi i bieliźnianymi z Polski, jak na przykład Greta Store i Natabo, oraz z zagranicy, między innymi The Seamstress of Bloomsbury, Glamour Bunny czy The Deco Haus. Poza tworzeniem stylizacji do każdej sesji, Rockagirl samodzielnie przygotowuje swój makijaż oraz fryzury. Współpracuje z profesjonalnymi fotografami z całego kraju, lecz wiele zdjęć wykonuje także sama w domowym studio.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

RETRO WYMIANA CIUCHOWA

Drogie Panie! W czasie Waszego weekendu będziecie miały możliwość wymiany i sprzedaży retro ciuchów, które macie w szafach. To znakomita okazja, żeby przewietrzyć szafę, zdobyć nowe kreacje i przygotować się na nowy rok w stylu vintage.

Szczegółowy regulamin sprzedaży i wymiany ubrań niebawem będzie dostępny.

Nie pobieramy żadnych opłat, a wydarzenie jest otwarte dla wszystkich Pań!


DATA: 20 STYCZNIA 2018 (SOBOTA)
CZAS: 14:30 - 19:00

 

 

 

WYKŁAD O MODZIE

Czy przedwojenne krawcowe szyły lepiej?
 
Styl retro kojarzyć się może głównie z eleganckimi zdjęciami reklamowymi wielkich domów mody jak Chanel czy Dior. Czy jednak fasony, które znamy z tego typu źródeł są miarodajne, jeśli chodzi o styl ubierania się zwyczajnych kobiet? Jak bardzo szyte ręcznie ubrania różniły się od tych ze sklepowych witryn? Co współczesne miłośniczki odzieży vintage powinny wiedzieć, aby bez trudu odnaleźć rzeczy pochodzące ze swoich ulubionych dekad w zwykłych, osiedlowych lumpeksach? 
 
Przewodnikiem będzie Poli Loli - blogerka, miłośniczka i kolekcjonerka ubrań vintage od lat dwudziestych do końca lat pięćdziesiątych.

DATA: 21 STYCZNIA 2018 (NIEDZIELA)
CZAS: 18:00 - 19:00
WSTĘP WOLNY!
 
 
 
 

WARSZTATY FRYZUR

Serdecznie zapraszamy na warsztaty Rockagirl wszystkie osoby zainteresowane stylem retro, bez względu na wiek!

Nasza prowadząca wykona na modelce od podstaw jedną fryzurę, której poszczególne elementy można dowolnie wykorzystywać do tworzenia zupełnie innych uczesań. Warsztaty będą miały formę interaktywnego pokazu. Będziecie miały możliwość zadawania pytań, wykonywania zdjęć w trakcie, wypróbowania akcesoriów, a także uzyskania osobistej porady po zakończeniu warsztatów.

Program obejmuje część teoretyczną:

- omówienie najbardziej charakterystycznych fryzur dekad 1920 – 1960,
- omówienie najczęstszych błędów popełnianych w trakcie tworzenia fryzur retro,
- prezentację niezbędnych akcesoriów fryzjerskich, kosmetyków, a także niektórych ozdób do włosów, będących nieraz nieodłączną częścią fryzury,
- zapoznanie z wybraną literaturą związaną z tematem,

i część praktyczną (pokaz):
- sposoby zakręcania włosów,
- victory rolls,
- upięcie backroll (z wykorzystaniem wypełniacza)

Rejestracja rusza 19 listopada o 19:00.


DATA: 20 STYCZNIA 2018 (SOBOTA)
CZAS: 11:00 - 13:00

 

 

WYKŁAD O STYLIZACJI

Warsztaty z pozowania poprzedzi otwarty wykład ze stylizacji. Klod opowie na nim: w jaki sposób dobierać swoje retro stylizacje, co jest faux pax, a czym można zabłysnąć w towarzystwie znawców. 


DATA: 20 STYCZNIA 2018 (SOBOTA)
CZAS: 18:00 - 19:00
WSTĘP WOLNY!

WARSZTATY POZOWANIA

Pozowanie do zdjęć jest sztuką, ale i wiedzą. Dlatego zaprosiliśmy Klod, która podzieli się z nami bogatą wiedzą na temat pozowania. Na warsztatach z pozowania zdradzi nam kilka tricków, których używają modelki na całym świecie i opowie w jaki sposób wygląda przygotowanie do sesji. Na koniec każda z uczestniczek będzie miała swoje "pięć minut" żeby spróbować przed obiektywem. Efekty pracy uwieczni Lukas Lamla Fotografia, którego prace podziwia cały swingowy świat. Udział wyłącznie dla osób, które zarejestrują się i dokonają opłaty we wskazanym terminie. Rejestracja rusza 19 listopada o 19:00.

Uzupełnieniem warsztatów będzie teoretyczny wstęp dotyczący stylizacji, który Klod poprowadzi w formie wykładu, otwartego dla wszystkich.


DATA: 21 STYCZNIA 2018 (NIEDZIELA)
CZAS: 15:45 - 17:45

 

 

WYKŁAD O TAŃCU

Taneczne inspiracje.

W piątkowy wieczór przed imprezą nasze instruktorki opowiedzą kto z tanecznego świata inspiruje je najbardziej i dlaczego. Będzie okazja porozmawiać o wspaniałych tancerkach (tych współczesnych i tych ze Złotej Ery Swingu) oraz pooglądać ich najlepsze występy.


DATA: 19 STYCZNIA 2018 (PIĄTEK)
CZAS: 21:00 - 22:00
WSTĘP WOLNY!

MIEJSCA

Listę miejsc będziemy stopniowo uzupełniać. Na pewno wszystkie wydarzenia będą odbywać się w ścisłym centrum Katowic, nie dalej niż 15 minut (na piechotę) od dworca PKP.


Poniżej podajemy listę miejsc oraz ich oznaczenia.

S1 - Szkoła Tańca La Clave - Biuro Wydarzenia, Warsztaty Taneczne, Wymiana Ciuchowa - ul. Chorzowska 11 (wejście od Grażyńskiego 15A)

CENNIK

Kwotę z rejestracji można rozbić na 2 raty: 50% płatne do 7 dni od rejestracji, 50% płatne do 5 stycznia 2018.

Dla najszybszych mamy pulę rabatów na zajęcia.

Wszystkie wydarzenia, które nie są ujęte w Cenniku, są bezpłatne.

POZIOMY TANECZNE

Ze względu na brak Audition przed warsztatami, prosimy o szczerą ocenę swojego poziomu tanecznego. Zauważcie, że warsztaty obejmują różną tematykę, więc w jednych tematach możecie być na poziomie Advance, a w innych na Beginners Plus. Oczywiście trudno opisać tak indywidualną kwestię jak poziom, dlatego nasze wskazówki mają charakter wyłącznie orientacyjny.

BEGINNERS / BEGINNERS PLUS
Dla Pań tańczących od 0 do 6 miesięcy, czyli nie mających jeszcze styczności z tańcami swingowymi albo tańczącymi bardzo krótko. Doświadczenie w Lindy Hop również wlicza się w staż.

INTERMEDIATE
Dla Pań tańczących od 6 miesięcy do 1,5 roku, które znają podstawowe układy solo i miały styczność z Authentic Jazz na warsztatach czy kursach.

ADVANCE
Dla Pań tańczących powyżej 1,5 roku, które znają układy solowe, mają duże doświadczenie w Authentic Jazz i w Lindy Hop i regularnie biorą udział w zajęciach i warsztatach.

REJESTRACJA

Rejestracja na wszystkie wydarzenia TUTAJ.  Prosimy o dokładne wypełnienie formularza.

Polecamy nie zwlekać z rejestracją, ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.

 

 

KONTAKT

www.woman.swingcity.pl

e-mail: swingcity.katowice@gmail.com | silesiaswingfestival@gmail.com

tel. kom. 693 40 60 42

PARTNERZY

Szkoła La Clave - współorganizator wydarzenia

---

Lukas Lamla Fotografia - partner wydarzenia