13318791_738651069611138_1061800873_n

ILE CZASU ZAJMUJE NAUKA PIERWSZEGO TAŃCA?

ILE CZASU ZAJMUJE NAUKA PIERWSZEGO TAŃCA?

Decydując się na naukę pierwszego tańca wiele par staje przed pytaniem, ile godzin zajęć będą potrzebować.

Nie warto zakładać mniej niż 5 godzin na naukę nawet prostej choreografii tanecznej. Bez względu na doświadczenie lub jego brak, jest to minimalna ilość czasu potrzebna, aby przyswoić sobie sekwencję ruchów trwająca około dwóch minut.

Najpopularniejszym pakietem jest 10 godzin zajęć indywidualnych. Ta ilość czasu pozwala przekazać niezbędne podstawy, nauczyć choreografii i popracować nad estetyką jej wykonania. Jeżeli kwestia pierwszego tańca jest istotna dla młodej pary lub chce ona zminimalizować stres związany z tym wydarzeniem, warto nastawić się na dłuższą pracę z nim związaną.

Naturalnie każda ilość włożonej w taniec i ruch pracy podnosi umiejętności oraz jakość wykonania. Większa ilość godzin pozwala instruktorowi przekazać więcej podstaw, które pozwolą wykorzystać nową wiedzę w przyszłości. Można pozwolić sobie na przygotowanie ambitnej choreografii, popracować nad estetyką i jakością jej wykonania, przetańczyć ją wielokrotnie i zminimalizować ryzyko pomyłki podczas najważniejszego występu.

Oczekiwania względem pierwszego tańca są głównym wyznacznikiem ilości czasu potrzebnego do jego przygotowania. Bez względu na doświadczenie taneczne, opracowanie choreografii wykorzystującej maksimum możliwości tańczących to zadanie na kilkadziesiąt godzin, nie tylko tych spędzonych pod okiem instruktora, ale i własnych ćwiczeń. Analogicznie, kilka tanecznych ruchów urozmaicających przysłowiowe „bujanie się”, może zostać przekazane w godzinę lub dwie.

Bez względu na umiejętności taneczne i podejście do zagadnienia pierwszego tańca, warto pamiętać, że w tym najważniejszym dniu każda godzina spędzona na sali zaowocuje podziwem zaproszonych gości, a wyczyny młodej pary mogą stać się inspiracją do całonocnej zabawy na parkiecie.