kus2

KULTOWE UKŁADY SWINGOWE 2 | 18 – 19.08

Panie i Panowie!

Po raz drugi zapraszamy do Katowic prawdopodobnie najczęściej uśmiechającą się instruktorkę na świecie - Anię Długosz.

Nasz znakomity gość na co dzień uczy w Shim Sham - warszawski swing, a odwiedzi nas aby przekazać dużo pozytywnej energii i nauczyć kultowego układu prosto ze świata tańców swingowych: BIG APPLE. Anię wspomogą instruktorzy Swing City, którzy przybliżą Wam SHIM SHAM.

Dla osób które nie przepadają za układami przewidzieliśmy możliwość poznania samych ruchów, które są używane w choreografii BIG APPLE.

------------------------
HARMONOGRAM
------------------------

SOBOTA (18.08)

11:00 - 12:00 AUTHENTIC JAZZ MOVES

12:15 - 13:15 UKŁAD SHIM SHAM
12:15 - 13:15 UKŁAD BIG APPLE

15:00 - 17:15 UKŁAD BIG APPLE

NIEDZIELA (19.08)

11:00 - 12:00 AUTHENTIC JAZZ MOVES

12:15 - 13:15 UKŁAD SHIM SHAM
12:15 - 13:15 UKŁAD BIG APPLE

15:00 - 17:15 UKŁAD BIG APPLE

--------
OPISY
--------

SHIM SHAM jest najprostszym, najbardziej znanym i kultowym układem tanecznym popularnym wśród tancerzy swinga. Jego źródła wywodzą się od stepowania wykonywanego na koniec występu przez muzyków i tancerzy swinga w latach dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku.

BIG APPLE jest jednym z najsłynniejszych układów solowych. Szerokiej publiczności został zaprezentowany w 1937 roku w filmie "Keep Punchin" przez grupę Whitey’s Lindy Hoppers. Choreografem tego układu byl Frankie Manning. Korzenie Big Apple sięgają jednak znacznie głębiej. Układ zawiera dużą ilość kroków i ruchów swingowych, które po prostu trzeba znać i dlatego wydzieliliśmy osobne 2 godziny wyłącznie na nie.

---------------------
PROWADZĄCA
---------------------

Anna Długosz - Warszawa

Ania jest osobą, która ze swoim szerokim uśmiechem wydaje się być najszczęśliwszą osobą na świecie. Aktywnie uczestniczy w rozwoju sceny swingowej w Polsce, obecnie w Warszawie. Regularnie podróżuje na zagraniczne warsztaty, ale największą inspirację stanowią dla niej artyści minionych dekad, jak: Judy Garland, Gene Kelly, Fred Astaire, Nicholas Brothers, czy Bob Fosse. Tańczy od zawsze, nieustannie i wszystko, bo słysząc muzykę nie może usiedzieć w miejscu. Na parkiecie wciela się w role zarówno followerki, jak i leadera, jednak to tańce solowe pasjonują ją najbardziej. Dziś instruktor, choreograf i wciąż pilny uczeń, z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą z innymi.

-------------
MIEJSCA
-------------

Warsztaty: Szkoła La Clave, ul. Chorzowska 11 (wejście od Grażyńskiego)
Potańcówka Dla Wszystkich: informacje wkrótce

----------
UBIÓR
----------

Na warsztaty zapraszamy w wygodnym, nie krępującym ruchów stroju. Absolutnie dowolnym. Z reguły tańczymy w obuwiu na płaskiej podeszwie.

------------
CENNIK
------------

Shim Sham 2 godziny - 40,00 zł

Authentic Jazz Moves 2 godziny - 50,00 zł
Układ Big Apple 6 godzin - 120,00 zł (możliwość wpłaty w 2 ratach)

AJ Moves + Big Apple 8 godzin - 150,00 zł (możliwość wpłaty w 2 ratach)

---------------------
REJESTRACJA
---------------------

Link do formularza: https://goo.gl/forms/yI6X3Yu0MJEkjdgP2

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona i nie przewidujemy dodatkowych grup, więc nie czekajcie do ostatniej chwili z rejestracją.