LINDY HOP

 

Od 4 kwietnia startuje nowy kurs Lindy Hop od Podstaw w Bielsku-Białej. Będzie odbywał się we wtorki w godzinach 18:00 - 19:10. Ponadto we wtorki w godzinach 19:15 - 20:25 będzie odbywał się kurs Lindy Hop Kontynuacja.

Zajęcia prowadzimy w budynku przy ul. Fryderyka Chopina 3 (I piętro).

 

 

O LINDY HOP

LINDY HOP to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

ZAJĘCIA SOLO

 

Od 4 kwietnia w Bielsku-Białej rusza kurs Solo Jazz & Charleston od Podstaw. Kurs będzie odbywał się we wtorki w godzinach 20:30 - 21:40.

Zajęcia prowadzimy w budynku przy ul. Fryderyka Chopina 3 (I piętro).

 

 

 

O SOLO JAZZ

SOLO JAZZ to taniec do muzyki swingowej, zawierający w sobie elementy Charlestona i Authentic Jazzu.

CHARLESTON to kultowy taniec lat 20, który zbudował mocne fundamenty dla Lindy Hop. Sam opiera się na innych swingowych technikach, łącząc bogactwo ruchu i figur z muzyką charakterystyczną dla tamtego okresu. Dynamiczny, żywiołowy i bardzo klimatyczny.

AUTHENTIC JAZZ to solowy taniec do muzyki swingowej zwany również Vintage Jazzem. Nie ma praktycznie nic wspólnego z tym co współcześnie znamy pod nazwą Jazz. Składa się z figur i ruchów pochodzących ze Złotej Ery Swingu. Mogą być one tańczone w sposób improwizowany lub układane w choreografie. Do najsłynniejszych choreografii swingowych zaliczamy Shim Sham, Tranky Doo i Big Apple.