Let It Slow www

Let It Slow | Warsztaty Slow Dance | Blues | Slow Drag | 11-13.02.2022

Panie i Panowie!
Zapraszamy Was serdecznie, żeby trochę zwolnić. Puścić wolniejszą muzykę, zanurzyć się w rytmie i poznać techniki, które pozwolą poczuć się w niej komfortowo. A to wszystko w parze!
Naszymi przewodnikami po świecie wolnego rytmu będą Agnieszka Pluwak i Konrad Pruśniewski – wspaniali instruktorzy z Trójmiasta
REJESTRACJA
Rejestracja dostępna tutaj: https://forms.gle/f3MrJBHgUJ14vwYB9
Rejestracja jest obowiązkowa dla wszystkich. Ilość miejsc oczywiście ograniczona. Nie wymagamy zapisów w parach.

Obecnie nie wymagamy szczepienia, negatywnego testu czy statusu ozdrowieńca. Jednak nie wiemy jakie obostrzenia COVID będą obowiązywały w lutym. Nie wiemy czy w wydarzeniu będą mogły wziąć udział osoby niezaszczepione. Jeżeli obostrzenia zmuszą nas do weryfikacji certyfikatów szczepień czy negatywnych testów od osób niezaszczepionych, to będziemy ich wymagać. Jednocześnie nie będziemy w stanie zwrócić wpłaconych środków osobom rezygnującym z tego powodu, chociaż oczywiście dołożymy wszelkich starań, aby umożliwić kontakt z osobami zainteresowanymi warsztatami i odsprzedanie wykupionej opcji.

 

HARMONOGRAM
Piątek (11.02)
18:00 – 19:30 – Slow Lindy Od Podstaw
19:45 – 21:15 – Slow Lindy Int./Adv
21:30 – 2:00 – Domówka w wolnych rytmach z zespołem The Blue Drags (Swing City)
Sobota (12.02)
10:30 – 16:00 – Warsztaty Cause I’m a Woman i Cause I’m a Man
16:30 – 18:30 – Slow Dance – Od Slow Draga do Draga
20:30 – 21:30 – Taster przed Balem
21:30 – 4:00 – Bal w MDK Giszowiec z Lazy Swingers Band
Niedziela (13.02)
10:30 – 16:00 – Warsztaty Cause I’m a Woman i Cause I’m a Man
16:30 – 18:30 – Blues – Triple nie tylko w Swingu
CENNIK
Slow Lindy – 55,00 zł / os.
Slow Dance / Blues – 70,00 zł / os.
Piątkowa Impreza – 35,00 zł
Sobotni Bal – 75,00 zł
Rejestracje przyjęte w niedzielę 5 grudnia – 5% rabatu
OPISY ZAJĘĆ
Taniec do wolnego tempa może sprawiać trudność ze względu na brak płynności ruchu. Niezależnie od tego, czy plynności ruchu uczymy się na przykładzie Slow Dance, Bluesa czy Slow Lindy, istotne jest to, aby uwolnić ciało przy przejściu miedzy figurami włączając odpowiednia pracę stopami, świadomą zmianę cięzaru ciała. Praca ciałem polega też na wyłączeniu hamowania ruchu niezależnie od tego, czy prowadzimy ruch od centrum do góry czy od centrum w dol. Podczas tego weekendu z różnymi gatunkami tańca do wolnej muzyki nauczymy się zmieniać centrum prowadzenia upłynniając ruch. Poznamy tez różne gatunki tańca do wolnej muzyki i dzięki temu nauczymy się lepiej interpretować muzykę, oddając jej charakter konsekwentnym stylem.
Slow Drag to taniec, który rozpoczął swoją karierę w juke-jointach razem z innymi gatunkami bluesowymi, ale tańczony do muzyki jazzowej stopniowo wkradł się na salony miejskich ballroomów. Rozwinął się od przechodzenia z nogi na nogę i Slow Grinda, aż po skręty ciałem, dipy i lifty. Zapraszamy na intensywny trening tego pięknego stylu, który nie daje się tak łatwo zaklasyfikować. Norma Miller powiedziałaby “We used to call it dancing to slow music”.
Blues, czyli o tym, że triple to nie tylko znany krok w Lindy Hopie. Jest to też rytm w Bluesie. W tańcu bluesowym triple niejedno ma imię: triple step w stylu Chicago, Chicago triple jako osobny gatunek bluesowy i Piedmont triple jako styl bluesa najbliższy swingowi. Na warsztatach bluesa w parach postaramy się Wam przybliżyć różne rodzaje tańców bluesowych opartych na triplowej rytmice.
O PROWADZĄCYCH
Agnieszka Pluwak i Konrad Pruśniewski to najlepsza w Polsce para od wolnych tańców (w naszej subiektywnej opinii). Prawdziwi specjaliści od Bluesa, Draga, Slow Lindy i wielu innych tańców.
Po więcej informacji zapraszamy na http://konradandagnieszka.com/about/
CAUSE I’M A WOMAN/CAUSE I’M A MAN
Wydarzeniu ‚Let It Slow’ towarzyszą warsztaty solowe, na których Panie pracują nad swoim tańcem, a Panowie nad swoim. Po więcej szczegółów zapraszamy na http://swingcity.pl/woman2022/ oraz http://swingcity.pl/man2022/
KONTAKT
W razie pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu na swingcity.eventy@gmail.com lub pod nr tel. 693 40 60 42.
Zapraszamy!