LINDY HOP

Nowy kurs Lindy Hop Od Podstaw wystartuje 19 kwietnia (poniedziałki o 18:00).

Wszystkich tańczących z nami zapraszamy na 4 poziomy zaawansowania.

BLUES

Nowy kurs Bluesa Od Podstaw wystartuje w maju 2021.
Wszystkich tańczących Bluesa zapraszamy do kontaktu i dołączenia do grupy.


SPRAWDŹ HARMONOGRAM TRYMESTRU LETNIEGO

Zaczynających przygodę ze swingiem zapraszamy do rejestracji, a osoby które chcą wrócić na zajęcia prosimy wcześniej o kontakt z nami.

 

LINDY HOP

Lindy Hop to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

GRUPY

Obecnie prowadzimy zajęcia na 5 poziomach zaawansowania, wliczając w to zajęcia Od Podstaw.

 

 

BLUES

Blues ze względu na swój intymny charakter różni się od tańców swingowych. Nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy. Tańczony był właściwie jedynie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach, nigdy nie goszcząc w wielkich salach tanecznych początku XX wieku.

Jak większość afroamerykańskich tańców, Blues nierozerwalnie powiązany jest z muzyką tego gatunku. Wiele osób uważa, że to właśnie ona prowadzi parę po parkiecie i decyduje, jak wyglądać będzie taniec oraz z jakimi emocjami będzie powiązany. Smutek – radość. Pożądanie i nienawiść. Udziałem tańczących par staje się cały wachlarz niejednokrotnie całkowicie sprzecznych ze sobą odczuć, które każdy z partnerów może opowiedzieć drugiemu na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Źródło: www.swingout.pl