LINDY HOP

Nowy kurs Lindy Hop Od Podstaw ruszy 13 października w ramach Trymestru Jesiennego.
Będzie odbywał się w czwartki od 16:40 - 17:50. Rejestracja jest otwarta.

Wszystkich tańczących zapraszamy na 6 poziomów kursów dla tańczących, które wystartowały 12 września.
Opis poziomów można przeczytać tutaj.
Rejestracja jest otwarta.

COLLEGIATE SHAG

Kurs Collegiate Shag Od Podstaw wystartował 12 września i odbywa się w poniedziałki o 19:20.
Rejestracja jest otwarta. Można dołączyć 🙂 Zapraszamy!

Wszystkich tańczących zapraszamy na Kontynuację kursu Collegiate Shag, która startuje 12 września i będzie odbywać się w poniedziałki o 20:40. Rejestracja jest otwarta. Zapraszamy!

BLUES

Najbliższy kurs Blues OPEN ruszy niebawem. Będzie to 6 zajęć w temacie Ballroom Blues.
Zapraszamy do pozostawienia maila, żebyśmy mogli poinformować o starcie rejestracji.


SPRAWDŹ HARMONOGRAM TRYMESTRU JESIENNEGO 2022

Klikając na poniższy link można zapisać się na dostępne zajęcia. Rejestracja jest otwarta.

 

LINDY HOP

Lindy Hop to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA LINDY HOP

Ania Bartnik, Ania Górecka, Gosia Żurawska, Kasia Rupiewicz, Dario Bilic, Jarek Rupiewicz, Mariusz Kowalczyk

COLLEGIATE SHAG

Collegiate Shag to taniec w parach głównie do szybkiej muzyki swingowej (180 - 200+ bpm), popularny szczególnie w latach 30. w Stanach Zjednoczonych. Wywodzi się z rodziny tańców swingowych i ma swoich entuzjastów na całym świecie. Przykuwa uwagę bo wygląda na bardzo wymagający fizycznie, a dodatkowo ze względu na szybkie ruchy czasem przypomina tańce postaci z przedwojennych kreskówek!

 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA COLLEGIATE SHAG

Martyna Kisiała, Patryk Sereda, Łukasz Seweryn

BLUES

Blues ze względu na swój intymny charakter różni się od tańców swingowych. Nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy. Tańczony był właściwie jedynie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach, nigdy nie goszcząc w wielkich salach tanecznych początku XX wieku.

Jak większość afroamerykańskich tańców, Blues nierozerwalnie powiązany jest z muzyką tego gatunku. Wiele osób uważa, że to właśnie ona prowadzi parę po parkiecie i decyduje, jak wyglądać będzie taniec oraz z jakimi emocjami będzie powiązany. Smutek – radość. Pożądanie i nienawiść. Udziałem tańczących par staje się cały wachlarz niejednokrotnie całkowicie sprzecznych ze sobą odczuć, które każdy z partnerów może opowiedzieć drugiemu na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Źródło: www.swingout.pl