LINDY HOP

Nowy kurs Lindy Hop Od Podstaw wystartuje 14 września (wtorki o 18:00) w ramach Trymestru Jesiennego.

Wszystkich tańczących z nami zapraszamy na 6 poziomów zaawansowania w ramach Trymestru jesiennego.
Opis poziomów można przeczytać tutaj.

COLLEGIATE SHAG

Nowy kurs Collegiate Shag Od Podstaw wystartuje 13 września (poniedziałki o 20:40) w ramach Trymestru Jesiennego.

Wszystkich shagujących zapraszamy na Collegiate Shag Kontynuacja od 13 września (poniedziałki o 18:00) w ramach Trymestru Jesiennego.

BLUES

Nie planujemy obecnie kursów Bluesa.

Zapraszamy na pozostałe kursy organizowane w Studiu.


SPRAWDŹ HARMONOGRAM TRYMESTRU JESIENNEGO 2021

Klikając na poniższy link można zapisać się na dostępne zajęcia. Rejestracja jest otwarta.

 

LINDY HOP

Lindy Hop to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA LINDY HOP W TRYMESTRZE JESIENNYM 2021

Ania Bartnik, Ania Górecka, Natalia Łasisz, Bartek Łasisz, Mariusz Kowalczyk, Kasia Rupiewicz, Jarek Rupiewicz, Mateusz Wolski

COLLEGIATE SHAG

Collegiate Shag to taniec w parach głównie do szybkiej muzyki swingowej (180 - 200+ bpm), popularny szczególnie w latach 30. w Stanach Zjednoczonych. Wywodzi się z rodziny tańców swingowych i ma swoich entuzjastów na całym świecie. Przykuwa uwagę bo wygląda na bardzo wymagający fizycznie, a dodatkowo ze względu na szybkie ruchy czasem przypomina tańce postaci z przedwojennych kreskówek!

 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA COLLEGIATE SHAG W TRYMESTRZE JESIENNYM 2021

Martyna Kisiała, Natalia Łasisz, Bartek Łasisz, Łukasz Seweryn

BLUES

Blues ze względu na swój intymny charakter różni się od tańców swingowych. Nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy. Tańczony był właściwie jedynie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach, nigdy nie goszcząc w wielkich salach tanecznych początku XX wieku.

Jak większość afroamerykańskich tańców, Blues nierozerwalnie powiązany jest z muzyką tego gatunku. Wiele osób uważa, że to właśnie ona prowadzi parę po parkiecie i decyduje, jak wyglądać będzie taniec oraz z jakimi emocjami będzie powiązany. Smutek – radość. Pożądanie i nienawiść. Udziałem tańczących par staje się cały wachlarz niejednokrotnie całkowicie sprzecznych ze sobą odczuć, które każdy z partnerów może opowiedzieć drugiemu na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Źródło: www.swingout.pl