LINDY HOP

Nowy kurs Lindy Hop Od Podstaw ruszy 11 stycznia w ramach Trymestru Zimowego.
Odbywać będzie się w środy od 18:10 - 19:20.

Wszystkich tańczących zapraszamy na 5 poziomów kursów dla tańczących, które wystartowały 12 września.
Opis poziomów można przeczytać tutaj.
Rejestracja jest otwarta.

COLLEGIATE SHAG

Wszystkich tańczących zapraszamy na Collegiate Shag na dwóch poziomach zaawansowania: 'Kontynuację' w poniedziałki o 19:20 oraz poziom 'Zaawansowany' w poniedziałki o 20:40. Rejestracja jest otwarta. Zapraszamy!

BLUES

Zajęcia 'Blues' rozpoczną się 11 stycznia 2023 i będą odbywać się w środy w godzinach 20:40 - 21:50.

Rejestracja jest otwarta. Zapraszamy!


SPRAWDŹ HARMONOGRAM TRYMESTRU ZIMOWEGO 2023

Klikając na poniższy link można zapisać się na dostępne zajęcia. Rejestracja jest otwarta.

LINDY HOP

Lindy Hop to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA LINDY HOP

Ania Bartnik, Ania Górecka, Kasia Rupiewicz, Dario Bilic, Jarek Rupiewicz, Mariusz Kowalczyk

COLLEGIATE SHAG

Collegiate Shag to taniec w parach głównie do szybkiej muzyki swingowej (180 - 200+ bpm), popularny szczególnie w latach 30. w Stanach Zjednoczonych. Wywodzi się z rodziny tańców swingowych i ma swoich entuzjastów na całym świecie. Przykuwa uwagę bo wygląda na bardzo wymagający fizycznie, a dodatkowo ze względu na szybkie ruchy czasem przypomina tańce postaci z przedwojennych kreskówek!

 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA COLLEGIATE SHAG

Martyna Kisiała, Patryk Sereda, Łukasz Seweryn

BLUES

Blues ze względu na swój intymny charakter różni się od tańców swingowych. Nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy. Tańczony był właściwie jedynie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach, nigdy nie goszcząc w wielkich salach tanecznych początku XX wieku.

Jak większość afroamerykańskich tańców, Blues nierozerwalnie powiązany jest z muzyką tego gatunku. Wiele osób uważa, że to właśnie ona prowadzi parę po parkiecie i decyduje, jak wyglądać będzie taniec oraz z jakimi emocjami będzie powiązany. Smutek – radość. Pożądanie i nienawiść. Udziałem tańczących par staje się cały wachlarz niejednokrotnie całkowicie sprzecznych ze sobą odczuć, które każdy z partnerów może opowiedzieć drugiemu na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Źródło: www.swingout.pl