LINDY HOP

Najbliższy kurs Lindy Hop Od Podstaw ruszy w kwietniu 2022. Może uda nam się coś uruchomić wcześniej.
Zachęcamy też do pozostawienia maila, żebyśmy mogli poinformować o nowym kursie.

Wszystkich tańczących z nami zapraszamy na 6 poziomów zaawansowania w ramach Trymestru Zimowego.
Opis poziomów można przeczytać tutaj.

COLLEGIATE SHAG

Nowy kurs Collegiate Shag Od Podstaw wystartuje w kwietniu 2022.
Zachęcamy do pozostawienia maila, żebyśmy mogli poinformować o nowym kursie.

Wszystkich shagujących zapraszamy na trwający kurs Collegiate Shag Kontynuacja (poniedziałki o 20:40) w ramach Trymestru Zimowego.

BLUES

Nie planujemy obecnie kursów Bluesa.

Zapraszamy na pozostałe kursy organizowane w Studiu.


SPRAWDŹ HARMONOGRAM TRYMESTRU ZIMOWEGO 2022

Klikając na poniższy link można zapisać się na dostępne zajęcia. Rejestracja jest otwarta.

 

LINDY HOP

Lindy Hop to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA LINDY HOP W TRYMESTRZE ZIMOWYM 2022

Ania Bartnik, Ania Górecka, Mariusz Kowalczyk, Kasia Rupiewicz, Jarek Rupiewicz, Mateusz Wolski

COLLEGIATE SHAG

Collegiate Shag to taniec w parach głównie do szybkiej muzyki swingowej (180 - 200+ bpm), popularny szczególnie w latach 30. w Stanach Zjednoczonych. Wywodzi się z rodziny tańców swingowych i ma swoich entuzjastów na całym świecie. Przykuwa uwagę bo wygląda na bardzo wymagający fizycznie, a dodatkowo ze względu na szybkie ruchy czasem przypomina tańce postaci z przedwojennych kreskówek!

 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA COLLEGIATE SHAG W TRYMESTRZE ZIMOWYM 2022

Martyna Kisiała, Patryk Sereda, Łukasz Seweryn

BLUES

Blues ze względu na swój intymny charakter różni się od tańców swingowych. Nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy. Tańczony był właściwie jedynie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach, nigdy nie goszcząc w wielkich salach tanecznych początku XX wieku.

Jak większość afroamerykańskich tańców, Blues nierozerwalnie powiązany jest z muzyką tego gatunku. Wiele osób uważa, że to właśnie ona prowadzi parę po parkiecie i decyduje, jak wyglądać będzie taniec oraz z jakimi emocjami będzie powiązany. Smutek – radość. Pożądanie i nienawiść. Udziałem tańczących par staje się cały wachlarz niejednokrotnie całkowicie sprzecznych ze sobą odczuć, które każdy z partnerów może opowiedzieć drugiemu na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Źródło: www.swingout.pl