LINDY HOP

O TAŃCU

Lindy Hop to kultowy taniec Złotej Ery Swingu przypadającej na lata 30. i 40. XX wieku. Wywodzi się z Harlemu w Nowym Jorku a obecnie tańczony jest już na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość i energia płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów. Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi nawiązując znajomości, przyjaźnie i dzieląc pozytywnymi emocjami - Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi. To przede wszystkim taniec dla każdego. Nie spotkamy w nim zaciętej rywalizacji o nagrody i puchary, bo u jego podstaw leży integracja, swoboda, potrzeba wyrażania siebie i po prostu dobra zabawa.

Trzy podstawowe elementy Lindy Hop: prowadzenie, podążanie, improwizacja umożliwiają tancerzom indywidualną interpretację muzyki poprzez obustronną możliwość wprowadzania figur i stylizacji. Improwizacja i swobodna ekspresja czynią z każdego tańca niesamowity i niepowtarzalny dialog pomiędzy tancerzami sprawiając, że każdy taniec jest wyjątkowy, ciekawy, zaskakujący ale przede wszystkim nieograniczony przez sztywno narzucone figury czy choreografie. To taniec w którym liczy się swoboda, wolność każdej ze stron, radość i dobra zabawa, tak ważne dla ludzi żyjących w czasach międzywojennych w których powstał.

Pierwotnie tańczony na ulicach, podwórkach, w klubach i na salonach dzisiaj na nowo porwał tłumy ludzi w każdym wieku tworzących niesamowicie pozytywną społeczność integrującą się na małych potańcówkach i wielkich imprezach z muzyką na żywo. To społeczność ludzi zafascynowanych nie tylko samym tańcem, ale także muzyką, filmem i modą z tamtego okresu. Wystarczy przyjść na imprezę, aby przenieść się w dawne czasy. Charakterystycznie ubrane Panie, eleganccy Panowie, wyjątkowa muzyka na żywo i klimatyczne sale, a w powietrzu przeszywająca dobra energia i atmosfera rodem z czarno-białego filmu. To wszystko dzieje się dzisiaj dzięki niesamowicie pozytywnie zakręconym ludziom dla których Lindy Hop stał się nieodzownym elementem życia.

FOTO & VIDEO