Staszów WWW

LLUP Summer Camp 2023 w Staszowie | 6-9.07.2023

Panie i Panowie !

Nic nas nie powstrzyma w tym roku, aby w kooperacji z Let’s Rock Zawiercie zabrać Was letnią lipcową porą do Staszowa. Nigdy nic nas nie powstrzymało 🙂
Spotkamy się oczywiście w kultowym OW Lotnik, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowych, a internet jest tylko w jednym miejscu. Cisza i spokój w środku lasu, jezioro z pomostem do kończenia imprez i wypożyczalnią sprzętu.
Pokoje 3 osobowe z łazienkami, które nawiązują designem do letnich kolonii, 3 posiłki dziennie (proste i smaczne), 3 sale taneczne, 4 pary znakomitych instruktorów krajowych i zagranicznych, 8 godzin zajęć + 2 godziny tasterów + dodatkowe zajęcia opcjonalne + 3 imprezy taneczne i muzyka na żywo. To wszystko czeka na Was w drugi weekend lipca.
 
Zwierzęta domowe zostawiamy w domu, a dzikie w dziczy 🙂
 

REJESTRACJA

Rejestracja jest otwarta !!!

Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/E6kAjpwXjvRC4LdZ7 

INSTRUKTORZY

W tym roku pracujemy w znakomitym gronie instruktorów z kraju i z zagranicy.

AGNIESZKA & KONRAD

Agnieszka zaczęła tańczyć w wieku 7 lat. Trenowała m.in. taniec towarzyski, afro, hip-hop oraz modern i Broadway jazz. Duże doświadczenie oraz zarażanie entuzjazmem naturalnie skierowały Agnieszkę w stronę nauczania. Tańca nowoczesnego i towarzyskiego uczyła m.in. w Niemczech i Hiszpanii. Prowadząc zajęcia stale poszukuje nowych metod przekazywania wiedzy, inspiracji oraz rozwoju każdego z uczestników. Jest finalistką prestiżowych konkursów tańca bluesowego, m.in. podczas festiwali Drag the Blues (ES), Bluesila (LT), Spoonful (GB) oraz Fallin' Blues (FR).

Konrad od dziecka ćwiczył japońskie sztuki walki, dzięki którym rozwinął umiejętności ruchowe niezwykle cenne w tańcu, np. płynność ruchu, zwinność, świadomość ciała. W 2013 roku porzucił rękawice bokserskie na rzecz lindy hop oraz bluesa. Na swoim koncie ma m.in. wygrane w konkursach J&J podczas festiwali takich jak Bluesila (LT), Spoonful (GB), Amber Swing (PL), Fallin' Blues (FR), Drag the Blues (ES), Dragon Swing (PL), WLHX (PL).

Wspólny taniec otworzył im nowe ścieżki kariery tanecznej. Od kilku lat tańczą razem taniec bluesowy oraz rozwijają własny styl slow lindy/slow dance. Postawili na kreatywność, improwizację i muzykalność. Uczyli się od wielu różnych instruktorów zarówno ze wschodu jak i zachodu Europy, a także realizowali się organizując festiwale i wydarzenia bluesowe w Polsce. W ciągu tych kilku lat prowadzili zajęcia m.in. w Hiszpanii, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Wlk. Brytanii czy Niemczech. Są założycielami szkoły Harlem Beats w Gdyni i stale dokładają starań w celu propagowania bluesa i slow dance w Polsce.

ROSER & MARCOS

Przeszukaliśmy całą Hiszpanię w poszukiwaniu godnego zastępstwa za Isę i Victora - których możecie spotkać w Staszowie tydzień wcześniej. I znaleźliśmy!
 
ROSER ROS is an international swing dance instructor based in Barcelona. She teaches Lindy Hop, aerials and Solo Jazz in some of the most important Lindy Hop events in Europe, and also teaches regular classes in her home scene, Barcelona. Outside of Europe, she taught in Taiwan, Japan, Reunion Island and Canada. Roser started doing gymnastics when she was 3 years old, and later entered the world of circus. She had been learning different types of dance all this time, until in 2011 she discovered Lindy hop, and has been unable to leave ever since.
 
MARCOS LEON is a jazz dancer, he works as a swing teacher in Zaragoza (Spain) and at national and international festivals (France, Poland, Germany, Uk…) and workshops as a facilitator/educator. He has been dancing since 2012 and teaching jazz/swing dances for 8 years. He has an education in ballet, contemporary dance and some rudiments in ballroom and latin dances. As a jazz culture enthusiast, he focus his dancing in lindy hop, solo jazz and tap dance, trying to respect the roots, the masters and pioneers and the values of vernacular jazz.
---
As a growing partnership, dancing together as well as in their classes, Roser and Marcos emphasize rhythm, communication and self expression, always in a jazz culture context.

ADELA & MAREK

Po raz pierwszy w Staszowie będziemy mieli przyjemność gościć Adelę Hornikovą i Marka Svobodę prosto z zacnego Brna. Nasza para uczy w szkole Swing Wings Brno, lubi szybko tańczyć i lubi wysoko skakać 🙂 To ostatnie jest o tyle łatwe, że Marek ma chyba ze 2 metry wzrostu!
 
---
 
Marek and Adela crossed paths in the dance community Swing Wings Brno. As members of the performing group Rhythm Pilots developed their fast dancing and aerials skills. In social dance, they love to respond to each other and the music while they remain smooth and cool. Both are jazz music fans, and Marek is also a DJ. While teaching they want to develop a deep feeling for the music and dance culture.
 

PROGRAM

W programie:
– Warsztaty Lindy Hop na 3 poziomach zaawansowania,
– 2 Tastery,
– 3 Imprezy taneczne na luzie,
– Extra Tracki,
– Niespodzianki,
– Leżing, Plażing, Smażing, Ping Pong

POZIOMY

Zajęcia planujemy na 3 poziomach zaawansowania. Uczestnicy będą przydzielani do poszczególnych grup przez instruktorów na podstawie przesłuchania (Audition).

EXTRA TRACKI

W czasie tej edycji wzbogacamy ofertę Extra Tracków, z myślą o osobach nie korzystających z pełnej oferty obozu oraz tych, które chcą więcej.
 
MATI I NADZIA | INSTRUKTORZY
Trudno sobie wyobrazić Staszów bez tych cudownie uśmiechniętych ludzi. Nadzieja i Mateusz pierwsi wchodzą na parkiet i ostatni z niego schodzą. Żeby iść na pomost 🙂
Nasza krakowska para poprowadzi Extra Tracki (tematy niebawem) oraz Tastery. Będzie się działo!
 
 

WSTĘPNY HARMONOGRAM

CZWARTEK
19:00 – Zakwaterowanie
21:00 – Impreza Powitalna
PIĄTEK
10:00 – 11:00 – Śniadanie (tylko dla przyjeżdżających w czwartek)
11:00 – 11:30 – Podział na grupy
11:30 – 12:30 – Zajęcia Lindy Hop
12:40 – 13:40 – Zajęcia Lindy Hop
14:00 – 15:00 – Obiad
15:30 – 16:45 – Extra Track
17:00 – 18:00 – Zajęcia Lindy Hop
18:00 – 19:00 – Kolacja
21:00 – 22:00 – Taster
22:00 – … – Impreza taneczna
SOBOTA
10:00 – 11:00 – Śniadanie
11:30 – 12:30 – Zajęcia Lindy Hop
12:40 – 13:40 – Zajęcia Lindy Hop
14:00 – 15:00 – Obiad
15:30 – 16:45 – Extra Track
17:00 – 18:00 – Zajęcia Lindy Hop
18:00 – 19:00 – Kolacja
21:00 – 22:00 – Taster
22:00 – … – Impreza Taneczna z Muzyką na żywo
NIEDZIELA
10:00 – 11:00 – Śniadanie
11:00 – 12:00 – Zajęcia Lindy Hop
12:10 – 13:10 – Zajęcia Lindy Hop
14:00 – 15:00 – Obiad
15:00 – Pożegnanie

IMPREZY | MUZYKA

PIĄTEK: WITEK BIELSKI | SOBOTA: SUMMER SWING BAND
Wszyscy wiemy, że muzyka na żywo to +10 do energii w tańcu. Dlatego w tym roku zapraszamy Was nie na 1, ale na 2 imprezy z muzyką na żywo!
W piątek wystąpi człowiek orkiestra, Witek "Little Boogie Slim" Bielski - multiinstrumentalista i wokalista. Znany od lat w środowisku swingowo-bluesowym. Tej nocy spodziewajcie się niespodziewanego. Bluesa, Lindy, Charlestona - wszystkie opcje w grze 🙂
W sobotę zagra dla nas Summer Swing Band, 5 wspaniałych mężczyzn, same znane w środowisku swingowym nazwiska, jak choćby lider SPB Michał Mościcki czy Nathan Williams. O Witku nie wspominając 🙂 Sobotnia impreza przejdzie do historii!
 
Witek "Little Boogie Slim" Bielski - multiinstrumentalista i wokalista. Zaczął naukę muzyki w wieku sześciu lat, od gry na fortepianie. W 2006 r. założył pierwszy duet z harmonijkarzem Antkiem „Kurson” Kurkiem. Regularnie występowali w renomowanym, warszawskim klubie jazzowym Tygmont, oraz wzięli udział w licznych festiwalach i konkursach, w tym: International Blues Challenge (2009, USA), Jesień z Bluesem, Lauba Pełno Bluesa i Jimiway Blues Festiwal. Jego solowy album "Born to Blues" doszedł do półfinału IBC w kategorii "Best Self-produced CD". Jest magistrem muzyki (Music & Sonic Media, 2014, University of Sussex, Anglia). W 2016 razem ze Sławkiem Nowodworskim założył zespół The Blue Drags, do którego wkrótce dołączyła Krystyna Ostrowska i Jan Lipert. Razem grali na wielu festiwalach tanecznych i muzycznych, w tym Bluesila (Litwa), Blues Meets Balboa (Lipsk, Niemcy), Bear Blues & Fusion Exchange (Berlin, Niemcy) czy Rawa Blues (Polska). Na codzień występuje z zespołem bluesowym Smokey & The Slim Cats oraz z przeróżnymi muzykami na potańcówkach i festiwalach swingowych.
Świeży i promienisty Summer Swing Band wyłania się z najciemniejszych zakamarków warszawskiej sceny tanecznej, by rozświetlać parkiety przez całą noc. Zawsze gotowi do podchwycenia beat'u, zachwycają tancerzy swoim charakterystycznym stylem i żywiołową grą. Przygotuj się na rywalizację o sławę i fortunę, tańcząc do rewelacyjnego rytmu bębnów Krzysztofa Miki, zrelaksowanego, głębokiego i ciepłego pulsu kontrabasu Michała Mościckiego, łagodnego i radosnego brzęczenia klawiszy Witka Bielskiego, fantastycznego ryku puzonu Marcina Melerowicza i sensacyjnego brzęczenia trąbki Nathana Williamsa. „Jedyną rzeczą lepszą od tańca jest więcej tańca”

 

MIEJSCE

Obozować będziemy w Ośrodku Wypoczynkowym Lotnik, który znajduje się w lesie i sąsiaduje z jeziorem. Z sal widać jedno i drugie, a po zajęciach czekają na Was rowerki wodne, molo i przepiękny fort oddalony o 10 km. Miejsce zapewnia nam pokoje z łazienkami, 3 sale z parkietami, 3 posiłki w osobnej stołówce, zaplecze socjalne i dużo zieleni na 3 hektarach ogrodzonej posesji.
Ośrodek położony jest w Staszowie (woj. świętokrzyskie) w odległości 400 km od Wrocławia, 200 km od Warszawy i Łodzi, 185 km od Katowic, 150 km od Zawiercia i Krakowa.

POKOJE

Mieszkamy w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami. Ilość pokoi 2osobowych jest bardzo mocno ograniczona i będą przydzielane wg kolejności zgłoszeń.
Pokoje opuszczamy w niedzielę, najpóźniej przed zajęciami. Jest to związane z przyjazdem kolejnej grupy.
Pokoje 3 osobowe można zajmować w dowolnym składzie, wystarczy podać to w rejestracji lub dosłać mailem. Domyślnie pokoje dzielimy na damskie i męskie.

CENNIK

Każdego roku staramy się podnosić jakość wydarzenia, jednocześnie nie zwiększając drastycznie jego ceny. Inflacja niestety nie pomaga i to odbiło się na ostatecznej cenie Campu.
Wierzymy że mimo wszystko cena pozostaje rozsądna, biorąc pod uwagę że:
- mamy dla Was aż 4 pary instruktorskie, w tym 2 zagraniczne,
- mamy dla Was 3 imprezy, w tym 2 z muzyką na żywo,
- mamy dla Was 8h zajęć i 2h tasterów.
Kwotę Campu możecie rozbić na 2 lub 3 raty, a ostatnią płacicie dopiero 15 czerwca.
Rabat 5% za płatność gotówką jest dostępny dla wszystkich.