POZIOMY LINDY HOP

OD PODSTAW - SZKOLORZE
Poziom od podstaw dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć naukę tańców swingowych. Nie wymagamy żadnego doświadczenia tanecznego, nie wymagamy rejestracji w parach, nie wymagamy talentu, predyspozycji czy umiejętności słuchania muzyki. Prosimy tylko o trochę cierpliwości i to nam wystarczy.

 

OJLE 8-COUNT
Na ten poziom zapraszamy, jeżeli miałeś/aś styczność z tańcem Lindy Hop lub masz zrobiony w naszym Studiu kurs/warsztaty od podstaw. Poziom dla osób, które wiedzą już że dzwoni, ale nie wiedzą jeszcze do końca gdzie. Na tym kursie skupiamy się na rytmice 8count.

KAMRATY
Kontynuacja przygody dla osób, które tańczyły w rytmikach na 6 i na 8, miały styczność z Lindy Hop na warsztatach lub zajęciach i chcą zdobyć nową wiedzę. Tańczymy na kroku triple w rytmice na 6 i na 8, zaczynając od łączenia tych rytmik i bazowych figur w, a kończąc na podstawach budowy muzyki.

HUNCWOTY
Znasz nie tylko kroki triple i rockstep, ale też kilka innych. Tańczysz swingouty, znasz kilka wariacji wariacji i pamiętasz, żeby akcentować frazy. Na warsztatach bywasz, na potańcówkach też Ci się zdarza. Z drugiej strony synkopa brzmi jak nazwa choroby, kick ball change nie zawsze wychodzi, a muzyka nadal nie chce dopasować się do tańca. Kontynuacja poziomu Kamraty.

MAJSTRY
Nie łatwo Ci zaimponować, bo Lindy Hop już znasz. Triple, groovy czy kick stepy tańczysz po przebudzeniu w środku nocy. Na imprezach, warsztatach i festiwalach czujesz się jak w domu. Kontynuacja poziomu Huncwoty.

HAZOKI
Jeżeli tańczysz Lindy Hop tak długo i intensywnie, że wiesz że nic nie wiesz o tym tańcu, to może być poziom dla Ciebie. Rozbierzecie taniec na części pierwsze, popatrzycie jak działa i dlaczego, a potem złożycie go w całość i do muzyki.

SZMATERLOKI
Nasz poziom dla najbardziej zaawansowanych osób. Jeżeli tańczysz Lindy Hop bardzo długo i bardzo intensywnie, bierzesz udział w warsztatach oraz imprezach, na parkiecie czujesz się bardziej niż swobodnie, to może być poziom dla Ciebie.