POZIOMY LINDY HOP

OD PODSTAW - SZKOLORZE
Poziom od podstaw dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć naukę tańców swingowych. Nie wymagamy żadnego doświadczenia tanecznego, nie wymagamy rejestracji w parach, nie wymagamy talentu, predyspozycji czy umiejętności słuchania muzyki. Prosimy tylko o trochę cierpliwości i to nam wystarczy.

 

KAMRATY
Kontynuacja przygody dla osób, które miały styczność z Lindy Hop na warsztatach lub zajęciach i chcą zdobyć nową wiedzę. Tańczymy na kroku triple w rytmice na 6 i na 8, zaczynając od łączenia tych rytmik i bazowych figur w trzymaniu zamkniętym, a kończąc na podstawach budowy muzyki.

 

OJLE
Na ten poziom zapraszamy, jeżeli krok triple nie jest Ci obcy i umiesz odróżnić sendout od swingoutu, a nawet połączyć jedno z  z drugim w swoim tańcu. Z drugiej strony nie umieszczasz jeszcze tego tańca w muzyce, triple i rock stepy mają wiele tajemnic, a połączenie nadal kojarzy Ci się rozmową telefoniczną. Kontynuacja poziomu Kamraty.

 

HUNCWOTY
Znasz nie tylko kroki triple i rockstep, ale też kilka innych. Śmigasz swingouty jeden za drugim, przeplatasz wariacjami na tuck turnie i pamiętasz, żeby akcentować frazy. Na warsztatach bywasz, potańcówki to Twój drugi dom. Z drugiej strony synkopa brzmi jak nazwa choroby, kick ball change nie zawsze wychodzi, a muzyka nadal nie chce dopasować się do tańca. Kontynuacja poziomu Ojle.

 

MAJSTRY
Nie łatwo Ci zaimponować, bo Lindy Hop już znasz. Triple, groovy czy kick stepy tańczysz po przebudzeniu w środku nocy. Na imprezach, warsztatach i festiwalach czujesz się jak w domu. Kontynuacja poziomu Huncwoty.

 

HAZOKI
Wyższego poziomu u nas nie ma. Jest równoległy czyli Szmaterloki, ale o nich za chwilę. Więc jeżeli tańczysz Lindy Hop tak długo i intensywnie, że wiesz że nic nie wiesz o tym tańcu, to może być poziom dla Ciebie. W Trymestrze Jesiennym poprowadzą go Natalia i Bartek Łasisz, którzy skupią się w tym miejscu na technice. Rozbierzecie taniec na części pierwsze, popatrzycie jak działa i dlaczego, a potem złożycie go w całość.

 

SZMATERLOKI
Kiedyś nasz poziom dla najbardziej zaawansowanych osób, obecnie jeden z dwóch (obok Hazoków).  Więc jeżeli tańczysz Lindy Hop tak długo i intensywnie, że wiesz że nic nie wiesz o tym tańcu, to może być poziom dla Ciebie. W Trymestrze Jesiennym z Kasią Rupiewicz i Mateuszem Wolskim będziecie pracować muzyką i jej różnorodnym tempem.