OPISY TEMATÓW – WAKACJE 2022

Dla naszych Kursantek i Kursantów przygotowaliśmy tradycyjnie kursy tematyczne dedykowane dla wybranych poziomów. Jeżeli nie jesteście pewni czy dany poziom jest dla Was, dajcie śmiało znać.

LINDY HOP '8COUNT' - KONTYNUACJA PODSTAW
Jeżeli miałaś/eś styczność z Lindy Hop lub chcesz kontynuować nasz poziom podstawowy, to te zajęcia są dla Ciebie. Zajęcia oparte na rytmice 'na 8', których zwieńczeniem jest kultowa figura Swingout.

LINDY HOP 'OLD MOVES CHOREO' - K, H, M
Na kursach regularnych rzadko robimy choreografie, skupiając się na socjalnym aspekcie tańca. Ten kurs to okazja popracować z krótkimi choreografiami. Dodatkowo tworząc układy skupimy się na kultowych ruchach oldtimersów, czerpiąc od Frankiego Manninga czy Normy Miller.

LINDY HOP 'SUGAR PUSH & SWINGOUT' - K, H, M
Techniczne zajęcia na których chcemy się skupić na 2 ważnych figurach w Lindy Hop. W części pierwszej weźmiemy na warsztat Sugar Push, w drugiej części Swingout. Footworki, połączenie i wariacje na tych figurach to nasz cel!

LINDY HOP 'SHOW OFF' - M, H, Szm
Kurs z choreografiami do szybkiego tempa, zawierającymi proste elementy akrobatyczne. Nazwa inspirowana Mistrzostwami Polski, w których planujemy jako miasto wystartować w przyszłym roku.

LINDY HOP 'POŁĄCZENIE' - M, H, Szm
Zajęcia na których będziemy pracować nad świadomym i przyjemnym połączeniem w parze, dedykowane dla świadomych tancerek i tancerzy.

POZIOMY LINDY HOP

OD PODSTAW - SZKOLORZE
Poziom od podstaw dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć naukę tańców swingowych. Nie wymagamy żadnego doświadczenia tanecznego, nie wymagamy rejestracji w parach, nie wymagamy talentu, predyspozycji czy umiejętności słuchania muzyki. Prosimy tylko o trochę cierpliwości i to nam wystarczy.

 

KAMRATY
Kontynuacja przygody dla osób, które miały styczność z Lindy Hop na warsztatach lub zajęciach i chcą zdobyć nową wiedzę. Tańczymy na kroku triple w rytmice na 6 i na 8, zaczynając od łączenia tych rytmik i bazowych figur w trzymaniu zamkniętym, a kończąc na podstawach budowy muzyki.

 

OJLE
Na ten poziom zapraszamy, jeżeli krok triple nie jest Ci obcy i umiesz odróżnić sendout od swingoutu, a nawet połączyć jedno z  z drugim w swoim tańcu. Z drugiej strony nie umieszczasz jeszcze tego tańca w muzyce, triple i rock stepy mają wiele tajemnic, a połączenie nadal kojarzy Ci się rozmową telefoniczną. Kontynuacja poziomu Kamraty.

 

HUNCWOTY
Znasz nie tylko kroki triple i rockstep, ale też kilka innych. Śmigasz swingouty jeden za drugim, przeplatasz wariacjami na tuck turnie i pamiętasz, żeby akcentować frazy. Na warsztatach bywasz, potańcówki to Twój drugi dom. Z drugiej strony synkopa brzmi jak nazwa choroby, kick ball change nie zawsze wychodzi, a muzyka nadal nie chce dopasować się do tańca. Kontynuacja poziomu Ojle.

 

MAJSTRY
Nie łatwo Ci zaimponować, bo Lindy Hop już znasz. Triple, groovy czy kick stepy tańczysz po przebudzeniu w środku nocy. Na imprezach, warsztatach i festiwalach czujesz się jak w domu. Kontynuacja poziomu Huncwoty.

 

HAZOKI
Wyższego poziomu u nas nie ma. Jest równoległy czyli Szmaterloki, ale o nich za chwilę. Więc jeżeli tańczysz Lindy Hop tak długo i intensywnie, że wiesz że nic nie wiesz o tym tańcu, to może być poziom dla Ciebie. W Trymestrze Jesiennym poprowadzą go Natalia i Bartek Łasisz, którzy skupią się w tym miejscu na technice. Rozbierzecie taniec na części pierwsze, popatrzycie jak działa i dlaczego, a potem złożycie go w całość.

 

SZMATERLOKI
Kiedyś nasz poziom dla najbardziej zaawansowanych osób, obecnie jeden z dwóch (obok Hazoków).  Więc jeżeli tańczysz Lindy Hop tak długo i intensywnie, że wiesz że nic nie wiesz o tym tańcu, to może być poziom dla Ciebie. W Trymestrze Jesiennym z Kasią Rupiewicz i Mateuszem Wolskim będziecie pracować muzyką i jej różnorodnym tempem.