rk2020i2021www

Regularne Kursy 2020/2021 | Trymestr Jesienny 14.09 – 21.12

Panie i Panowie!

Zapraszamy Was serdecznie i powakacyjnie na Regularne Kursy sezonu 2020/2021 na żywo i w kolorze. Mamy nadzieję, że przyzwyczailiście się już do obecnościnowego wirusa i wypełnicie naszą salę, jak za przedpandemicznych czasów. Covid covidem, ale żyć trzeba i tańczyć też.

Zajęcia Lindy Hop wracają do naszego tradycyjnego podziału na poziomy. Do tego reaktywujemy przerwane zajęcia Collegiate Shag oraz Blues. Solo zapraszamy na Charleston, Authentic Jazz i po raz pierwszy u nas - Amerykański Step!

Przygotowaliśmy dla Was również zajęcia online prowadzone przez platformę Zoom. Są to kursy solowe, więc nie musicie mieć pary, gdziekolwiek nie przyjdzie Wam z nich korzystać. Na razie nie mamy tutaj oferty od podstaw, tylko dla osób już tańczących 🙂

Od podstaw zapraszamy na Lindy Hop w parach, Step Amerykański Solo oraz Charleston Solo.

REJESTRACJA
Rejestracja dostępna jest na http://swingcity.pl/rejestracja/

Rejestracja jest obowiązkowa dla wszystkich. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z warunkami prowadzenia naszych kursów w nowej rzeczywistości. Pamiętajcie, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować Wam 100% bezpieczeństwa i bierzecie w nich udział na własną odpowiedzialność.
Na zajęciach w parach wymagamy zmian, które są ważnym elementem kultury tańców swingowych, ale w uzasadnionych przypadkach jesteśmy otwarci na rozmowę. Oby przed rejestracją 🙂

POZIOMY

Tradycyjnie dzielimy się na 5 poziomów zaawansowania, w tym poziom od podstaw. Ze względu na długa przerwę w zajęciach na sali liczymy się z pewnymi zmianami w poziomach i nie jesteśmy w stanie teraz określić, jak aktualne poziomy będą respondowały z tymi z marca. Dlatego czekamy na rejestracje naszych tańczących do końca sierpnia i na tej podstawie ustalimy nowy podział.

 

SZKOLORZE
Poziom od podstaw dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć naukę tańców swingowych. Nie wymagamy żadnego doświadczenia tanecznego, nie wymagamy rejestracji w parach, nie wymagamy talentu, predyspozycji czy umiejętności słuchania muzyki. Prosimy tylko o trochę cierpliwości i to nam wystarczy.

FACHMANY
Poziom zajęć solowych dla osób, które mają doświadczenie z tańcami swingowymi w parach lub czują się na tyle pewnie z ruchem i muzyką, że nie chcą zaczynać od podstaw.

KAMRATY
Poziom dla osób, które miały już styczność z tańcami swingowymi czy to na naszych zajęciach, czy na warsztatach. Wiedzą co to jest Rockstep czy Groove Walk, złapały bakcyla i teraz chciałyby kontynuować przygodę.

HUNCWOTY
Poziom dla wszystkich na dobre zadomowionych w naszym Studiu. Na tym poziomie podstawy są wyłącznie do szlifowania, a pracujemy nad wariacjami i muzyką.

MAJSTRY
Znamy się już długo z zajęć, warsztatów i potańcówek. Triple, Rockstepy i Groovy nie mają przed nami tajemnic, a Swingouty robimy w całości i na wyrywki. Również muzyka czy szybsze tempo nie są nam straszne.

SZMATERLOKI
Nasz najwyższy poziom, na którym spotkacie między innymi Instruktorki, Instruktorów czy Grupę Pokazową.

CENNIK

Swingonament za wrzesień i październik: 150,00 zł / 7 zajęć
Swingonament za regularny miesiąc: 90,00 zł / 4 zajęcia

Swingonament za Trymestr Jesienny: 280,00 zł / 14 zajęć

Kurs Online za wrzesień i październik - 75,00 zł / 7 zajęć
Trymestr Jesienny Online: 140,00 zł / 14 zajęć

Nie honorujemy systemów MultiSport i OK System.

Szczegółowy Cennik na http://swingcity.pl/cennik/

OPISY TAŃCÓW

AUTHENTIC JAZZ SOLO
Solowy taniec do muzyki swingowej zwany również Vintage Jazzem. Nie ma praktycznie nic wspólnego z tym co współcześnie znamy pod nazwą Jazz. Składa się z figur i ruchów pochodzących ze Złotej Ery Swingu. Mogą być one tańczone w sposób improwizowany lub układane w choreografie. Do najsłynniejszych choreografii swingowych zaliczamy Shim Sham, Tranky Doo i Big Apple. 

BLUES
Jak większość afroamerykańskich tańców, Blues nierozerwalnie powiązany jest z muzyką tego gatunku. Wiele osób uważa, że to właśnie ona prowadzi parę po parkiecie i decyduje, jak wyglądać będzie taniec oraz z jakimi emocjami będzie powiązany. Smutek – radość. Pożądanie i nienawiść. Udziałem tańczących par staje się cały wachlarz niejednokrotnie całkowicie sprzecznych ze sobą odczuć, które każdy z partnerów może opowiedzieć drugiemu na swój własny, niepowtarzalny sposób.

COLLEGIATE SHAG
Collegiate Shag to taniec w parach do szybkiej muzyki swingowej (180 - 200+ bpm), bardzo energetyczny i wymagający fizycznie. Wywodzi się z rodziny tańców swingowych i ma swoich entuzjastów na całym świecie.

LINDY HOP
Lindy Hop to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.