Kursy Sezonu 2019-2020 WWW

Regularne Kursy w Swing City | Start Sezonu 2019/2020

Panie i Panowie!

Katowicka społeczność swingowa zaprasza na nowy sezon tańców swingowych. Uruchamiamy 12 regularnych kursów Lindy Hop, Collegiate Shag, Charleston, Authentic Jazz i Bluesa.

Startujemy 16 września 2019 i spotykać będziemy się cyklicznie od poniedziałku do czwartku w Swing City Katowice, na ulicy Sokolskiej 31. Jeden kurs to jedne zajęcia tygodniowo.

REJESTRACJA

Rejestracja jest obowiązkowa dla wszystkich. Otrzymacie od nas maila z danymi do przelewu i po wpłacie wpisujemy Was na listę uczestników kursu.
Nie musicie mieć pary, a na zajęciach i tak zmieniamy się w parach, żeby każdy mógł zatańczyć i poznać się z każdym. To pomaga później odnaleźć się na imprezach.

CENNIK
Szczegółowy cennik dostępny jest na http://swingcity.pl/cennik/
Swingonament za część września i październik to:
120,00 zł lub 140,00 zł / 1 kurs
210,00 zł lub 230,00 zł / 2 kursy
290,00 zł lub 310,00 zł / 3 kursy

Cały trymestr (16.09 – 19.12) jest w cenie:
230,00 zł / 1 kurs (13 zajęć)
410,00 zł / 2 kursy (26 zajęć)
580,00 zł / 3 kursy (39 zajęć)

Nie honorujemy systemów MultiSport i OK System.

KONTAKT
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez Facebook, telefonicznego (kom. 693 40 60 42) lub mailowego (swingcity.kursy@gmail.com).

OPIS TAŃCÓW

LINDY HOP to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

COLLEGIATE SHAG to taniec w parach do szybkiej muzyki swingowej (180 – 200+ bpm), bardzo energetyczny i wymagający fizycznie. Wywodzi się z rodziny tańców swingowych i ma swoich entuzjastów na całym świecie.

BLUESEM nazywamy całą rodzinę afroamerykańskich tańców m.in. Slow Drag, Fishtails, Cake Walk, Black Bottom czy Mooche, mocno powiązanych ze sobą nie tylko kulturowo, ale również muzyką , estetyką i charakterem ruchu. Ze względu na swój intymny charakter, w odróżnieniu od tańców swingowych, Blues nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy.

AUTHENTIC JAZZ to solowy taniec do muzyki swingowej zwany również Vintage Jazzem. Nie ma praktycznie nic wspólnego z tym co współcześnie znamy pod nazwą Jazz. Składa się z figur i ruchów pochodzących ze Złotej Ery Swingu. Mogą być one tańczone w sposób improwizowany lub układane w choreografie. Do najsłynniejszych choreografii swingowych zaliczamy Shim Sham, Tranky Doo i Big Apple.

OPIS POZIOMÓW

SZKOLORZE
Poziom od podstaw dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć naukę tańców swingowych. Nie wymagamy żadnego doświadczenia tanecznego, nie wymagamy rejestracji w parach, nie wymagamy talentu, predyspozycji czy umiejętności słuchania muzyki. Prosimy tylko o trochę cierpliwości i to nam wystarczy.

FACHMANY
Poziom zajęć solowych dla osób, które mają doświadczenie z tańcami swingowymi w parach lub czują się na tyle pewnie z ruchem i muzyką, że nie chcą zaczynać od podstaw.

KAMRATY
Poziom dla osób, które miały już styczność z tańcami swingowymi czy to na naszych zajęciach, czy na warsztatach. Wiedzą co to jest Rockstep czy Groove Walk, złapały bakcyla i teraz chciałyby kontynuować przygodę.

HUNCWOTY
Poziom dla wszystkich na dobre zadomowionych w naszym Studiu. Na tym poziomie podstawy są wyłącznie do szlifowania, a pracujemy nad wariacjami i muzyką.

MAJSTRY
Znamy się już długo z zajęć, warsztatów i potańcówek. Triple, Rockstepy i Groovy nie mają przed nami tajemnic, a Swingouty robimy w całości i na wyrywki. Również muzyka czy szybsze tempo nie są nam straszne.

SZMATERLOKI
Nasz najwyższy poziom, na którym spotkacie między innymi Instruktorki, Instruktorów czy Grupę Pokazową. Zajęcia na które nie można się zapisać, trzeba dostać do niej zaproszenie.