SN Shiney www

Solowa Niedziela z Shineyem | Warsztaty Authentic Jazz | 6.11.2022

Panie i Panowie!

Zapraszamy na warsztaty solowe z wyjątkowym tancerzem, który odkrywa Authentic Jazz szukając korzeni popingu i lockingu. Shiney, bo o nim mowa, to utalentowany i utytułowany instruktor, który przygotował dla nas fajne tematy na różnych poziomach.
Shiney od 25 lat mieszka w Polsce i świetnie mówi po polsku. A jeśli chcecie go poznać, to w sobotę 5 listopada zapraszamy Potańcówkę i otwarty taster, który poprowadzi nasz Gość!

REJESTRACJA
Otwarta, obowiązkowa i dostępna tutaj: https://forms.gle/kMvZaAFg2y983pr7A

 

HARMONOGRAM
Sobota 5 listopada
20:30 – 21:30 – Taster z Shineyem
21:00 – … – Swingowa Domówka w Swing City
Niedziela 6 listopada
11:00 – 12:30 – Improwizacja – jakich narzędzi używam do treningów
12:45 – 14:15 – Wariacje na rhythm breaks
14:45 – 16:15 – Wariacje Charlestona
16:30 – 18:00 – Tricks and moves

 

OPIS ZAJĘĆ
11:00 – 12:30 – IMPROWIZACJA – jakich narzędzi używam do treningów.
Tańce afro amerykańskie, czyli m.in. Jazz mają swoje korzenia w Zachodniej Afryce. Te tańce wyraźnie kontrastowały z przyjętym kanonem tańców europejskich. Marshall i Jean Stearns w swojej książce Jazz Dance wymieniają 6 najistotniejszych elementów charakterystycznych, wśród nich znalazła się improwizacja.
Improwizacja, czyli taniec bez wcześniejszego przygotowania, zazwyczaj w obecności innych osób. Jest aktem niepowtarzalnym i spontanicznym. Na tych zajęciach poznacie narzędzia, dzięki którym wasza improwizacja będzie bardziej ciekawa i kreatywna. Wymagana jest otwarta głowa i chęć eksplorowania ruchem.
12:45 – 14:15 – WARIACJE NA RHYTHM BREAKS
Muzyka Jazzowa składa się z chorusów, a chorusy z sekcji, każda sekcja jest zakończona tzw. breakiem i zazwyczaj trwa dwa takty. Break to kropka na końcu zdania, to efektowne wyjście(lub przejście do kolejnej części tańca), które zostanie zapamiętane przez widza, zatem dobry break to must have! Na tych zajęciach poznamy ulubione breaki Shineya. Ruchowo nie będzie to nic trudnego, ale rytmicznie może być challengująco, zatem klaskanie na 2 jest warunkiem koniecznym, żeby poradzić sobie na tych zajęciach.
14:45 – 16:15 – WARIACJE CHARLESTONA
W tańcu najczęściej jest tak, że najpierw powstawała muzyka, a później do tej muzyki powstawały kroki. W przypadku Charlestona było na odwrót – muzycy zainspirowali się tańcem chłopca z sierocińca i postanowili zagrać utwór akcentując raz. Charleston zazwyczaj kojarzy się tancerzom z szybkim tempem, dynamicznymi wykopami, jednostajnym bouncem i niezłym cardio. Na tych zajęciach spojrzymy na Charlestona trochę z innej perspektywy, wbrew przekonaniom będzie wolniej niż szybciej, różnorodnie rytmicznie, umiarkowane cardio. Wymagania: kickanie, basic Charleston 30’s.
16:30 – 18:00 – TRICKS AND MOVES
Nazwa zajęć mówi sama za siebie, nauczymy się fajnych tricków i movesów, dzięki którym nasz taniec wywoła efekt „wow!”, albo jak to Old Timers mawiali „Flashy”.
Flash dancing był formą Tap dance’u (zarówno Tap jak i Lindy Hop był wówczas nazywany Jazzem. It’s all Jazz! – Norma Miller), który ewoluował w latach 20-tych/30-tych XX wieku, łącząc taniec z akrobatyką. Najbardziej znani Flashy artyści w tamtych czasach to Nicholas Brothers, The Four Step Brothers i Berry Brothers. Nauczymy się efektownych ruchów, które są powszechnie używane zarówno w Jazzie jak i w Poppingu, Lockingu, Brekaingu, Hip-Hopie itd. Wymagania: odwaga i zdrowe kolana.

 

CENNIK
1 x Blok zajęć (1,5h) – 50,00 zł
2 x Blok zajęć (i więcej) – 45,00 zł / 1,5h
Swingowa Domówka – 10,00 zł
Kursantki i kursanci Swing City – 10% rabatu na warsztaty (pod warunkiem wpłaty gotówkowej)

 

PROWADZĄCY
Đỗ Hoàng Việt „Shiney” – reprezentant Warszawskiego Funku i Who If Not You!?
Jego absolutnie pierwszą zajawką był C-Walk. To właśnie naśladując gangsterskie kroki Cripsów, młody Việt odkrył, że taniec to właśnie TO. Niewiele później zainteresował się Krumpem, potem przyszły Popping i Locking, w których Shiney zakochał się bez pamięci. Szczególnie Popping przypadł mu do gustu, gdy pewnego lata wrócił w swoje strony.
W 2017 r. u Shineya pojawiła się nowa zajawka – Authentic Jazz – styl, w którym odnajduje ogromną radość oraz głębsze zrozumienie stylów, które wywodzą się z tego tańca – Popping i Locking.
Osiągnąwszy wiele w Polsce i zagranicą, laureat i finalista m.in.: Redbull Dance Your Style, Paris Jazz Roots Festival, Po Polsku Tańcz, Warsaw Challenge, Lindy Hop Non Stop, Cirque du Solo, Let’s Dance, Step To The Jam
Shiney nie spoczywa na laurach, wręcz przeciwnie – cały czas szkoli się, poszukując wiedzy m.in. we Francji, w Niemczech, w Szwecji, w Holandii, w Hiszpanii, w Wietnamie czy Czechach.

 

MIEJSCE
Na warsztaty oraz imprezę zapraszamy do Swing City Katowice, na ul. Sokolskiej 31.

 

KONTAKT
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez Facebook, telefonicznego (kom. 693 40 60 42) lub mailowego (swingcity.eventy@gmail.com).