TAŃCE SWINGOWE

Tańce Swingowe to grupa tańców rozwiniętych w "Złotej Erze Swingu", przypadającej na lata 1920 - 1940. W epoce swingu istniały setki stylów tańca swingowego, ale te, które przetrwały do dziś to głównie: Lindy Hop, Charleston, Collegiate Shag, Balboa. Dziś najbardziej znanym z tych tańców jest Lindy Hop.

LINDY HOP

Lindy Hop to kultowy taniec Złotej Ery Swingu. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość i energia płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów. Spotykają się na parkietach całego świata nawiązując znajomości i dzieląc pozytywnymi emocjami - Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

SOLO JAZZ & CHARLESTON

Authentic Jazz & Charleston to solowe tańce do muzyki swingowej. Składają się z radosnych figur i ruchów pochodzących ze Złotej Ery Swingu, które mogą być tańczone w sposób improwizowany lub układane w choreografie.  Dynamiczne, żywiołowe i bardzo klimatyczne dają duże możliwości wyrażenia siebie i uwolnienia emocji!

BALBOA

Jeden z tańców swingowych tańczony przeważnie w pozycji zamkniętej, bardzo blisko siebie do szybkiego tempa. Krok podstawowy Balboa jest bardzo prosty, co stwarza możliwość dodania wielu wariacji. Mocne połączenie pary umożliwia subtelne prowadzenie i stworzenie efektu płynięcia po parkiecie.

COLLEGIATE SHAG

Collegiate Shag to taniec w parach do szybkiej muzyki swingowej. Cechuje go duża energiczność i charakterystyczne trzymanie dłoni partnerów mocno w górze. Przykuwa uwagę bo wygląda na wymagający fizycznie, a dodatkowo ze względu na szybkie ruchy czasem przypomina tańce postaci z przedwojennych kreskówek!

BLUES

Bluesem nazywamy całą rodzinę afroamerykańskich tańców m.in. Slow Drag, Fishtails, Cake Walk, Black Bottom czy Mooche. Tańczony w parach charakteryzuje się bliskością tańczących i wyrażanymi przez taniec emocjami. Muzyka prowadzi parę po parkiecie i decyduje, jak wyglądać będzie taniec oraz z jakimi emocjami będzie powiązany. Smutek – radość. Pożądanie i nienawiść. Udziałem tańczących par staje się cały wachlarz niejednokrotnie całkowicie sprzecznych ze sobą odczuć, które każdy z partnerów może opowiedzieć drugiemu na swój własny sposób.

STEPOWANIE

Step Amerykański, taniec, który słychać - gdzie tancerz jest jednocześnie muzykiem. Polega na wybijaniu rytmu butami podbitymi blachami. Taniec ten wywodzi się z czasów niewolnictwa, kiedy ludzie pozbawieni głosu, środków wyrazu czy instrumentów, komunikowali się i wyrażali poprzez taniec oparty o rytmy wybijane stopami – początkowo gołymi, potem w butach.  Z czasem stepowanie ustąpiło miejsca tańcom swingowym, które mocno czerpały z jego stylu i ruchów. Po latach Stepowanie znowu zaczęło odzyskiwać swój blask i staje się coraz bardziej popularne.