WK PODSTAWY WWW

Wakacyjne Kursy Od Podstaw | 12.07 – 03.09.2021

Panie i Panowie!
Pandemia odpuściła i znowu można tańczyć, więc z radością zapraszamy Was na Wakacyjne Kursy Od Podstaw w naszym studiu. Przygotowaliśmy dla Was aż 4 techniki (po 2 w parach i solo), więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście tańczymy na sali.
Zaczynamy 12 lipca i dzielimy wakacje na 2 równe części. Możecie wziąć udział w obu lub tylko w jednej. Będzie nam bardzo miło, jeśli dołączycie do naszej społeczności. I mamy nadzieję, że spotkamy się również na imprezach.
———————
REJESTRACJA
———————
Rejestracja dostępna jest na http://swingcity.pl/rejestracja/
Rejestracja jest obowiązkowa dla wszystkich. Nie musicie mieć pary. Pamiętajcie, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować Wam 100% bezpieczeństwa i w kursach bierzecie udział na własną odpowiedzialność.
Na zajęciach w parach wymagamy zmian, które są ważnym elementem kultury tańców swingowych. Przy rejestracji zapewniamy równowagę na sali.
———————————
ZAJĘCIA OD PODSTAW
———————————-
Zajęcia od podstaw są dedykowane dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tańcami swingowymi lub z żadnymi tańcami. Nie trzeba umieć tańczyć, nie trzeba mieć poczucia rytmu, nie trzeba słyszeć muzyki, można mieć dwie lewe nogi 🙂
Zapraszamy w te wakacje na: Lindy Hop w parach, Step Amerykański Solo, Kultowe Układy Solowe oraz Bluesa w parach.
——————————————–
HARMONOGRAM ZAJĘĆ OD PODSTAW
——————————————–
PONIEDZIAŁKI
18:00 – 19:10 – Lindy Hop Od Podstaw (Szkolorze)
ŚRODY
20:50 – 22:00 – Step Amerykański Od Podstaw
CZWARTKI
18:00 – 19:10 – Kultowe Układy Solowe
PIĄTKI
18:20 – 19:30 – Blues Od Podstaw
————
CENNIK
————
Szczegółowy Cennik znajduje się na http://swingcity.pl/cennik/. Tutaj publikujemy najczęstsze opcje.
Swingonament za 4 zajęcia: 99,00 zł
Swingonament za całe wakacje: 165,00 zł / 8 zajęć
Nie honorujemy systemów MultiSport i OK System.
———
OPISY
——-
LINDY HOP to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.
STEP AMERYKAŃSKI czyli wybijanie rytmu podkutymi butami to klasyczna technika rodem z amerykańskich musicali. Oprócz stóp możemy też poruszać całym ciałem. Jednym z topowych stepujących tancerzy był Fred Astaire, ale gdy myślimy o piosence z wykorzystaniem stepowania, to pojawia nam się „Singing in the rain” z filmu muzycznego Deszczowa piosenka.
UKŁADY SOLO OD PODSTAW czyli kultowe układy taneczne (tańczone solo) stworzone przez artystów Złotej Ery Swingu. W części 1 będzie to Shim Sham oraz Jitterbug Stroll.
BLUES ze względu na swój intymny charakter różni się od tańców swingowych. Nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy. Tańczony był właściwie jedynie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach, nigdy nie goszcząc w wielkich salach tanecznych początku XX wieku.