wk 08WWW

Wakacyjne Kursy W Sierpniu | 09.08 – 03.09.2021

Panie i Panowie!
W sierpniu również można tańczyć, więc z radością zapraszamy Was na drugą część Wakacyjnych Kursów w naszym studiu. Ułożyliśmy program tak, żebyście od 9 sierpnia mogli kontynuować rozpoczęty kurs lub dołączyć do wybranej grupy. Na sierpień przygotowaliśmy dla Was:
– zajęcia od podstaw w parach
– zajęcia od podstaw solo
– zajęcia tematyczne Lindy Hop dla tańczących
– zajęcia solo dla tańczących
Oczywiście tańczymy na sali.
Zaczynamy 9 sierpnia i tańczymy do 3 września. Oczywiście nie samymi zajęciami człowiek żyje. Nadal robimy imprezy, warsztaty i inne aktywności.
REJESTRACJA
———-—————
Rejestracja jest otwarta i dostępna jest na http://swingcity.pl/rejestracja/
Rejestracja jest obowiązkowa dla wszystkich. Nie musicie mieć pary. Pamiętajcie, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować Wam 100% bezpieczeństwa i w kursach bierzecie udział na własną odpowiedzialność.
Na zajęciach w parach wymagamy zmian, które są ważnym elementem kultury tańców swingowych. Przy rejestracji zapewniamy równowagę na sali.
Wakacje to czas wyjazdów. Jeżeli macie zaplanowany jakiś wyjazd w czasie trwania kursu – dajcie znać przy rejestracji. Zapłacicie proporcjonalnie mniej. Oczywiście niewykorzystane zajęcia możecie też odrobić na innych grupach.
ZAJĘCIA OD PODSTAW
——-———————————-
Zajęcia od podstaw są dedykowane dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tańcami swingowymi lub z żadnymi tańcami. Nie trzeba umieć tańczyć, nie trzeba mieć poczucia rytmu, nie trzeba słyszeć muzyki, można mieć dwie lewe nogi 🙂
Zapraszamy w te wakacje na: Lindy Hop w parach, Step Amerykański Solo i Kultowe Układy Solowe.
ZAJĘCIA DLA TAŃCZĄCYCH
————————————————
W te wakacje przygotowaliśmy dla Was aż 6 kursów tematycznych Lindy Hop (dla różnych poziomów) oraz zaawansowane Kultowe Układy Solowe – Tranky Doo i Trickeration.
Zapoznajcie się z opisami (podaliśmy też prowadzących) i wybierzcie, co najbardziej Was kręci. Podane w nawiasach poziomy są naszą sugestią – jeżeli macie wątpliwości w tej kwestii – piszcie dzwońcie śmiało. Być może w lipcu nie było miejsca na Wasz kurs, a teraz ktoś zwolnił. Sprawdźcie!

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ
———–——————————–
PONIEDZIAŁKI
18:00 – 19:10 – Lindy Hop Od Podstaw (Szkolorze) – BRAK MIEJSC
19:30 – 20:40 – Swingout od A do S (K, H, M)
20:50 – 22:00 – Otwarty Praktis Shagowy – wystarczy przyjść
WTORKI
18:00 – 19:10 – Lindy Choreografie (K, H, M)
19:30 – 20:40 – Obroty w Lindy (K, H, M)
ŚRODY
18:00 – 19:10 – Aktywny Follower – Aktywny Leader (H, M, Szm)
19:30 – 20:40 – Kreatywność w Lindy (H, M, Szm)
20:50 – 22:00 – Step Amerykański Od Podstaw
CZWARTKI
16:40 – 17:50 – Step Amerykański Zaawansowany
18:00 – 19:10 – Kultowe Układy Solowe Od Podstaw
19:30 – 20:40 – Kultowe Układy Solowe Zaawansowane
PIĄTKI
17:00 – 18:10 – Blues OPEN
18:20 – 19:30 – Lindy Hop Od Podstaw (START: 6 sierpnia)

 

CENNIK
-—-—-——
Szczegółowy Cennik znajduje się na http://swingcity.pl/cennik/. Tutaj publikujemy najczęstsze opcje.
Swingonament za 4 zajęcia: 99,00 zł
Nie honorujemy systemów MultiSport i OK System.
OPISY
—-——
SWINGOUT OD A DO S to zajęcia dla tych, którzy chcą poprawić swój Swingout, poznać nowe sposoby tańczenia tej kultowej figury i nowe wariacje.
Zajęcia prowadzą Kasia Rupiewicz i Bartek Oleksy
LINDY CHOREOGRAFIE to nauka krótkich choreografii, wykonanych przez znanych tancerzy. Praca nad choreografiami pozwala pracować nad pamięcią, opanować dużą ilość figur i wytańczyć ich umiejscowienie w muzyce.
Zajęcia prowadzą Kasia Rupiewicz i Mariusz Kowalczyk
OBROTY W LINDY to zajęcia dla tych co lubią i dla tych co nie lubią się kręcić. Popracujemy nad teorią obrotów, poćwiczymy je solo, a potem wpleciemy je w nasz taniec, pracując nad techniką samego obrotu, jak i połączeniem w parze.
Zajęcia prowadzą Ania Bartnik i Jarek Rupiewicz
AKTYWNY FOLLOWER I AKTYWNY LEADER to zajęcia, na których zbudujemy własną definicję bycia aktywnym w tańcu; Followerki będą pracować nad wprowadzaniem własnych rozwiązań w obrębie figur i rytmik proponowanych przez leadera, poprzez zmianę m. in. dynamiki, energii, kierunków; Leaderzy będą pracować nad tworzeniem połączeń i rozwiązań, które ułatwiają aktywność i nad swoją aktywnością w tym czasie
Zajęcia prowadzą Karina Shorets i Jarek Rupiewicz
KREATYWNOŚĆ W LINDY to solidna dawka footworków, elementów Authentic Jazzu, a nawet Stepu w rozliczeniach i figurach Lindy.
Zajęcia prowadzą Karina Shorets i Jarek Rupiewicz
KULTOWE UKŁADY ‚TRANKY DOO’ to jeden z najsłynniejszych układów solowych jakim jest Tranky Doo, którego nauczymy się na pierwszej części wakacyjnego kursu.
Zajęcia prowadzi Karina Shorets

LINDY HOP to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

STEP AMERYKAŃSKI czyli wybijanie rytmu podkutymi butami to klasyczna technika rodem z amerykańskich musicali. Oprócz stóp możemy też poruszać całym ciałem. Jednym z topowych stepujących tancerzy był Fred Astaire, ale gdy myślimy o piosence z wykorzystaniem stepowania, to pojawia nam się „Singing in the rain” z filmu muzycznego Deszczowa piosenka.
Zajęcia prowadzi Kasia Krych.
UKŁADY SOLO OD PODSTAW czyli kultowe układy taneczne (tańczone solo) stworzone przez artystów Złotej Ery Swingu.
Zajęcia prowadzi Karina Shorets.
BLUES ze względu na swój intymny charakter różni się od tańców swingowych. Nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy. Tańczony był właściwie jedynie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach, nigdy nie goszcząc w wielkich salach tanecznych początku XX wieku.
Zajęcia prowadzą Zuza Orzeł i Daniel Suchostawski.
—————-
ZAPRASZAMY!