Walentynkowy Blues | Warsztaty Tańca Od Podstaw

Walentynkowy Blues | Warsztaty Tańca Od Podstaw | Brak Miejsc

Panie i Panowie!

W piątkowy wieczór walentynkowy zapraszamy do odnalezienia wspólnego rytmu przy najpiękniejszej muzyce bluesowej. Nasze dwugodzinne warsztaty taneczne w parach to znakomity sposób na miłe spędzenie czasu.

Tajniki wspólnego ruchu pomogą Wam zgłębić Agnieszka i Konrad, wspaniali instruktorzy z Trójmiasta. Nie potrzebujecie doświadczenia tanecznego, nie potrzebujecie nawet pary. Chociaż możecie mieć jedno i drugie 🙂

Jeżeli pokochacie Bluesa, będziecie mieli możliwość dołączyć do regularnego kursu, który w każdy piątek o 17:00 odbywa się w naszym Studiu.

REJESTRACJA
Niestety nie mamy już miejsc na te warsztaty.

CENA
Warsztaty 2 godziny – 50,00 zł / osoby
Kursantki i Kursanci Swing City – 10% rabatu

PROWADZĄCY
Agnieszka Pluwak i Konrad Pruśniewski – znakomici tancerze oraz instruktorzy tańca bluesowego, o międzynarodowej renomie.

O BLUESIE (źródło: swingout.pl)
Bluesem nazywamy całą rodzinę afroamerykańskich tańców m.in. Slow Drag, Fishtails, Cake Walk, Black Bottom czy Mooche, mocno powiązanych ze sobą nie tylko kulturowo, ale również muzyką , estetyką i charakterem ruchu. Ze względu na swój intymny charakter, w odróżnieniu od tańców swingowych, Blues nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy. Tańczony był właściwie jedynie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach, nigdy nie goszcząc w wielkich salach tanecznych początku XX wieku. Ze względu na mocne wpływy afrykańskie oraz bliskość tańczących, przez długie lata nie był akceptowany przez konserwatywną, białą społeczność Stanów Zjednoczonych.

Ilość odmian tańca bluesowego stanowi odzwierciedlenie mnogości rodzajów bluesa jako gatunku muzycznego. Również stopień skomplikowania poszczególnych tańców różni się w zależności od okresu, w którym powstawały. Tak więc bluesem będą zarówno proste, jedno lub dwukrokowe odmiany, jak Cakewalk czy Black Bottom, jak i niejednokrotnie czerpiące inspirację z tańców takich, jak West Coast Swing czy Tango, bardziej współczesne formy.

Jak większość afroamerykańskich tańców, Blues nierozerwalnie powiązany jest z muzyką tego gatunku. Wiele osób uważa, że to właśnie ona prowadzi parę po parkiecie i decyduje, jak wyglądać będzie taniec oraz z jakimi emocjami będzie powiązany. Smutek – radość. Pożądanie i nienawiść. Udziałem tańczących par staje się cały wachlarz niejednokrotnie całkowicie sprzecznych ze sobą odczuć, które każdy z partnerów może opowiedzieć drugiemu na swój własny, niepowtarzalny sposób.
Zapraszamy!