Burleska Event www

Warsztaty Burleski z Lola Noir | Cause I’m a Dancer 2024 | 11.02.2024

Drogie Panie!

W ramach weekendu Cause I’m a Dancer mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na warsztaty Burleski, które poprowadzi dla nas Lola Noir – słowik burleski, artystka nie tylko występująca na scenach, ale i tworząca wiele projektów.

Warsztaty Burleski z Lolą Noir obejmą krótką filozofię burleski, naukę pozowania i postawy ciała oraz prostą choreografię taneczną. W zajęciach może wziąć udział absolutnie każdy, a doświadczenia taneczne czy sceniczne nie są wymagane.

 

REJESTRACJA
—————————
Rejestracja jest obowiązkowa i dostępna pod linkiem: https://forms.gle/9jPxLyStauT8r7xb8

 

CENNIK
—————————
Warsztaty Burleski (120 min) – 95,00 zł

 

OPIS ZAJĘĆ
—————————
Burleska to forma sceniczna, którą może uprawiać każdy, totalnie KAŻDY bez względu na wygląd, płeć, orientację i poglądy polityczne. Ze względu na to iż jest rodzajem performance, w którym chodzi między innymi o akceptację swojego ciała – NIE JEST techniką taneczną. Zatem do jej nauki mogą przystąpić osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego z ruchem i sceną jak i te które już posiadają doświadczenie i chcą się rozwijać.

 

STRÓJ
—————————
Preferowany strój: wygodny i przylegający do ciała (aby dobrze obserwować swoje ruchy) – np.: koszulka i legginsy; buty na obcasie (najlepiej taneczne) lub baletki.

 

O PROWADZĄCEJ
—————————
Lola Noir – słowik burleski to pochodząca z Warszawy śpiewająca artystka burleski z niesamowitą osobowością, która zdobyła serca publiczności swoim uwodzicielskim stylem i wspaniałym głosem.
W 2015 roku Lola Noir zdobyła nagrodę Master of Singing podczas konkursu Burlypicks of Europę, a w 2019 roku wygrała pierwszy Przegląd Piosenki Przegiętej organizowany przez Śląsk Przegięty. Występowała na scenach wielu klubów i festiwali w Polsce i za granicą (m. in. Polish Burlesque Festival 2015, Bohemian Burlesque Festival 2017 i 2022, Swiss Burlesque Festival 2019, występy w Niemczech, Czechach, Słowacji, Szwajcarii).
Poza występami burleskowymi Lola współtworzy wiele innych projektów artystycznych, takich jak: Queer Explosion (pierwszy dragowo-burleskowy kabaret teatralny), grupa musicalowa Phantasia, projekt Womanifesto by Ilona Bekier-Ekwa. Występowała w wielu teledyskach muzycznych oraz w serialu „Sexify” (Netflix) i “Czas niedokonany” (TVP, premiera 2024). Ma własny kanał YouTube poświęcony burlesce i życiu w stylu glamour. Prowadzi podcast “Speakeasy z Lola Noir” poświęcony rozwojowi artystów scenicznych.
Lola Noir to hojnie obdarzona przez naturę artystka, która nie boi się również eksperymentować i wykraczać poza granice konwencji. Jej pokazy mają przekaz feministyczny, ciało pozytywny, poruszają kwestie związane z prawami kobiet oraz zdrowiem psychicznym. Jej sztuka jest pełna pasji, siły i elegancji, co sprawia, że jej występy są niezapomniane.
www.facebook.com/thelolanoir

 

CAUSE I’M A DANCER
—————————
Warsztaty Burleski są częścią wydarzenia Cause I’m a Dancer, które powstało wiele lat temu i z małych warsztatów dla kobiet ewoluowało do największego w Polsce eventu skupionego na tańcach solowych. Po więcej szczegółów zapraszamy na http://swingcity.pl/cause-im-a-dancer-2024/

 

KONTAKT
—————————
W razie pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu na swingcity.eventy@gmail.com lub pod nr tel. 693 40 60 42.
Zapraszamy!