EH Warsztaty LH Nadzia Mati www

Warsztaty Lindy Hop w Gliwicach z Nadzią & Mateuszem | 25.11.2023

Panie i Panowie!


W listopadowe popołudnie zapraszamy wszystkich tańczących Lindy Hop na warsztaty z wyjątkową krakowską parą – Anią Nowak i Mateuszem Wolskim, czyli po prostu z Nadzią i Matim. Są to super tancerze i przy okazji bardzo fajni ludzie z dużym poczuciem humoru, więc zaręczamy że to będzie dobrze spędzony czas. Wyniesiecie z zajęć nie tylko wiedzę, ale i radość. Nasi Goście nakręcają pozytywnie.
Wybierzcie interesujący Was temat, zarezerwujcie sobie miejsce i przybywajcie.
Nowe umiejętności będzie można sprawdzić 26 listopada w niedzielę wieczorem na Potańcówce w Nowej Prowincji 🙂

 

REJESTRACJA
————————
Link do rejestracji: https://forms.gle/Aeq7yAvxUUfC1e4YA

Rejestracja jest obowiązkowa.
Nie wymagamy rejestracji w parach, za wyjątkiem zajęć Aerials.

 

HARMONOGRAM
————————

Sobota (25 listopada)
13:00 – 14:15 – Fancy Moves w Lindy Hop
14:30 – 15:45 – Wariacje na podstawowych figurach Lindy Hop
16:00 – 17:15 – Aerials dla początkujących

 

OPIS POZIOMÓW
————————

Na warsztaty Lindy Hop zapraszamy wszystkich, którzy znają tripla oraz rozliczenia 6 i 8, bez względu na stopień zaawansowania.
Na warsztaty Aerials zapraszamy wszystkich, ktorych interesuje temat. Nie trzeba znać Lindy Hop.

 

OPIS ZAJĘĆ
————————
Fancy Moves to figury, które mają przyciągać uwagę. Nie zawsze skupiamy się na ich prowadzeniu, uwagę przekierowując na zapamiętanie sekwencji czy prawidłowe wykonanie ruchu.

Wariacje na podstawowych figurach to inny, bardziej kreatywny sposób zatańczenia wybranych figur wchodzących w podstawę Lindy Hop. Często te wariacje można robić niezależnie od partnera w obrębie danej figury, więc rozwijamy również indywidualne umiejętności taneczne.

Aerials, czyli półakrobatyka taneczna, to zajęcia wprowadzające w świat skoków i podrzutów. Wymagają ogólnej sprawności fizycznej, ale wbrew pozorom nie siły. Opierają się na współpracy obojga partnerów, dlatego na te zajęcia przyjmujemy zapisy wyłącznie w parach.

 

CENNIK
————————

Sobotnie warsztaty – 1 blok: 55,00 zł / 1,15 h
Płatność gotówką: 10% rabatu

Niedzielna potańcówka w Nowej Prowincji – Wstęp Wolny

 

PROWADZĄCY – ANIA NOWAK I MATEUSZ WOLSKI
———————–

W świat Swinga wkroczyliśmy nieśmiało w październiku 2014 roku, rozpoczynając nasz pierwszy kurs Lindy Hop. Taniec ten błyskawicznie pochłonął nas bez reszty. Bardzo szybko zaczęliśmy tańczyć przy każdej możliwej okazji (potańcówka, warsztaty czy zmiana pogody…). W swingu zakochaliśmy się ze względu na jego nietuzinkowy i spontaniczny charakter, socjalny (towarzyski) aspekt i wspaniałą, ponadczasową muzykę, która mu towarzyszy.
Taniec w parze to dla nas uważna i przyjemna rozmowa z partnerem, w której zostawiamy miejsce na improwizację i wolność jaką daje nam muzyka jazzowa. Staramy się nie narzucać swojego stylu czy nastroju osobie z którą tańczymy, a wspólnie budować atmosferę i połączenie, dzięki czemu każdy taniec ma szansę być unikatowy i niepowtarzalny.
Uważamy, że rozwój taneczny (techniczny i rytmiczny) pomaga w czerpaniu jeszcze większej przyjemności i radości z tańca… Za nami niezliczone godziny zajęć w krakowskich szkołach; na krajowych i zagranicznych warsztatach, oraz kosmiczna ilość tańco-godzin na swingowych potańcówkach. Swój rozwój uzupełniamy poznając podstawy innych technik tanecznych, ćwicząc z innymi tancerzami, występując czy biorąc udział w konkursach.
Uwielbiamy uczyć i dzielić się zdobytą przez nas wiedzą oraz umiejętnościami jakie nabyliśmy, a największą instruktorską radością napawa nas zasianie w drugim człowieku choćby ziarna inspiracji.

 

POTAŃCÓWKA
————————
W niedzielę od 19:00 zapraszamy na naszą potańcówkę w stylu retro, ktorą organizujemy we współpracy z Nową Prowincją. Impreza jest bezpłatna, otwarta i dla każdego, kto lubi muzykę swingową. Można tańczyć, można słuchać, można oglądać 🙂

 

MIEJSCA
————————

Warsztaty: Szkoła Tańca Szok Gliwice, ul. Barlickiego 3
Potańcówka: Nowa Prowincja Cafe – Gliwice, ul. Dolnych wałów 8

 

KONTAKT
————————

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez Facebook, telefonicznego (kom. 693 40 60 42) lub mailowego (swingcity.eventy@gmail.com).