EH Warsztaty QQS www

Warsztaty Quick Quick Slow | 25.03.2023

Panie i Panowie!

Muzyka ma to do siebie, że czasami gra bardzo szybko, a czasami bardzo wolno. Po co schodzić wtedy z parkietu, skoro można dać się porwać muzyce.
Zapraszamy na warsztaty taneczne, podczas których będziemy się poruszać zarówno wolno, jak i szybko. Poprowadzi je dla Was warszawsko-katowicki duet osób, które są w ścisłej czołówce najdłużej tańczących Swing w Polsce.
Powolne Slow Lindy to warsztaty dla wszystkich i do każdego rodzaju muzyki. Chcemy z wykorzystaniem rytmik Lindy nauczyć Was prowadzić i podążać.
Szybki Charleston to warsztaty dla osób znających Lindy Hop, poprowadzone od podstaw i przygotowujące do tańczenia do szybkiej muzyki.

 

REJESTRACJA
————————–
Link do rejestracji: https://forms.gle/2USuLtYsX69z7P546
Rejestracja na warsztaty jest obowiązkowa. Nie musicie mieć pary – my dbamy o to, żeby każdy miał z kim tańczyć.
Na zajęciach w parach wymagamy zmian, które są ważnym elementem kultury tańców swingowych. Przy rejestracji zapewniamy równowagę na sali.

 

HARMONOGRAM
————————–
SOBOTA (25 marca)
13:30 – 15:30 — Slow Lindy
16:00 – 18:00 — Quick Charleston

 

MIEJSCE
————————–
Centrum Gliwic, ogłosimy wkrótce 🙂

 

CENNIK
————————–
Blok „Quick Quick” – 2h – 65,00 zł
Blok „Slow” – 2h – 65,00 zł
Obydwa bloki – 4h – 115,00 zł

 

POZIOMY
————————–
Zajęcia SLOW będą prowadzone na poziomie od podstaw i są dedykowane dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tańcami swingowymi lub z żadnymi tańcami.
Chcemy użyć rytmik z tańców swingowych i bogatej wiedzy na temat komunikacji w parze, żeby stworzyć z Wami sposób tańczenia do każdej wolnej muzyki.
Zajęcia QUICK dedykowane są dla osób, które miały do czynienia z tańcami swingowymi. Poprowadzone będą od podstaw i oparte na krokach występujących w Charlestonie.

 

OPISY
————————–
CHARLESTON – to pierwszy swingowy taniec, na punkcie którego oszalały miliony ludzi w Stanach, a potem na całym świecie. Do dzisiaj jest najlepiej kojarzonym tańcem ze Złotej Ery Swingu. Rytmiczny, elegancki, dynamiczny i stylowy. Charleston zbudował mocne fundamenty dla Lindy Hop. Sam opiera się na innych swingowych technikach, łącząc bogactwo ruchu i figur z muzyką charakterystyczną dla tamtego okresu.
SLOW LINDY – nastrojowy taniec do wolnej muzyki swingowej, najczęściej w trzymaniu zamkniętym, pełny posuwistych kroków, slajdów i położeń

 

PROWADZĄCY
————————–
Kasia Dybowska – jedna z pierwszych polskich tancerek Lindy Hop (jeśli nie pierwsza), współtwórczyni warszawskiej sceny swingowej, instruktorka polskich i zagranicznych wydarzeń. Rozgrzewa się w momencie, gdy inni padają. Skarbnica wiedzy na temat ruchu i połączenia. Jako instruktorka dużą wagę przykłada do techniki. Kładzie spory nacisk na podstawy, połączenie partnerów, naturalny przepływ energii w parze, prowadzenie i podążanie, jednocześnie stara się zaszczepić w uczniach miłość do muzyki swingowej oraz umiejętność improwizacji i zabawy tańcem. Bardzo ważna jest dla niej wygoda w tańcu ale także estetyka ruchu. Dba aby jej uczniowie czuli się komfortowo w tańcu oraz stara się indywidualne podchodzić do ich potrzeb.
Jarek Rupiewicz – założyciel szkoły Swing City (i kilku innych szkół), jeden z pionierów tańców swingowych w Polsce.

 

KONTAKT
————————–
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez Facebook, telefonicznego (kom. 693 40 60 42) lub mailowego (swingcity.eventy@gmail.com)