www WB21 Event Head

Warsztaty Walentynkowy Blues | 12 – 14.02.2021

Panie i Panowie!
Od wielu lat mamy w Katowicach piękną tradycję walentynkowych warsztatów Bluesa. Nie inaczej będzie w tym roku. Od wielu lat odkrywamy Bluesa z Agnieszką i Konradem. I nie inaczej będzie w tym roku 🙂 Zapraszamy na Walentynkowy Blues!
Przygotowaliśmy ponad 10 godzin warsztatów w parach i solo, na których możecie poznać Slow Lindy, Bluesa na 2 poziomach i Wariacje Lindy Hop Footworks. A to wszystko pod okiem naszych znakomitych gości z Trójmiasta - rodziców chrzestnych katowickiej sceny bluesowej.
Jeżeli będziemy mogli zorganizować imprezę lub praktis, to oczywiście zrobimy to. Ale jak wszyscy wiemy sytuacja jest dynamiczna, więc poczekamy z tematem do końca stycznia na nowe pomysły walki z epidemią i zaktualizowaną sytuację.
 
REJESTRACJA
Rejestracja jest otwarta, obowiązkowa i dostępna tutaj:
Nie trzeba rejestrować się w parach.
Nie trzeba zmieniać się w parach.
Oczywiście w przypadku odwołania wydarzenia zwracamy całość wpłaconych środków.
 
HARMONOGRAM
 
PIĄTEK (12 LUTEGO)
18:00 - 20:00 - Slow Lindy
 
SOBOTA (13 LUTEGO)
11:00 - 13:00 - Blues Od Podstaw cz.1
13:30 - 15:00 - Blues Kontynuacja cz.1
16:00 - 17:00 - Lindy Hop Footwork Solo Panowie / Panie
 
NIEDZIELA (14 LUTEGO)
11:00 - 13:00 - Blues od Podstaw cz.2
13:30 - 15:00 - Blues Kontynuacja cz. 2
 
CENNIK
Slow Lindy 2h - 60,00 zł
Lindy Footwork Solo 1h - 35,00 zł
Blues Od Podstaw 4h - 110,00 zł
Blues Kontynuacja 3h - 85,00 zł
Blok Lindy 3h - 85,00 zł
Blok Bluesa 7h - 185,00 zł
 
OPISY
 
SLOW LINDY
Blok dla osób tańczących już Lindy Hop, które chcą odnaleźć się ze swoim tańcem w bardzo wolnej muzyce. I mówimy tutaj o naprawdę wolnej muzyce 🙂 Można się zmieniać w parach, ale nie trzeba.
 
LINDY FOOTWORK SOLO
Pod okiem naszych instruktorów popracujemy w grupach męskich i damskich nad wariacjami kroków w swingoucie, ale nie tylko. Zdobyte umiejętności będziemy mogli przenieść do naszego tańca w parze. Wymagana znajomość swingoutu w Lindy Hop.
 
BLUES OD PODSTAW
Na tych zajęciach nie wymagamy żadnego doświadczenia tanecznego. Można wziąć udział w zajęciach jednego dnia. Można się zmieniać w parach, ale nie trzeba.
Bluesem nazywamy całą rodzinę afroamerykańskich tańców, mocno powiązanych ze sobą nie tylko kulturowo, ale również muzyką , estetyką i charakterem ruchu. Ze względu na swój intymny charakter, w odróżnieniu od tańców swingowych, Blues nigdy nie był postrzegany jako taniec użytkowy i pokazowy. Tańczony był właściwie jedynie przez czarnoskórą społeczność na zamkniętych imprezach i potańcówkach.
Jak większość afroamerykańskich tańców, Blues nierozerwalnie powiązany jest z muzyką tego gatunku. Wiele osób uważa, że to właśnie ona prowadzi parę po parkiecie i decyduje, jak wyglądać będzie taniec oraz z jakimi emocjami będzie powiązany. Smutek – radość. Pożądanie i nienawiść. Udziałem tańczących par staje się cały wachlarz niejednokrotnie całkowicie sprzecznych ze sobą odczuć, które każdy z partnerów może opowiedzieć drugiemu na swój własny, niepowtarzalny sposób.
Źródło opisu: www.swingout.pl
 
BLUES KONTYNUACJA
Na te zajęcia zapraszamy wszystkich, którzy znają podstawy Bluesa lub brali udział w warsztatach podstawowych i nie będą zmieniać się w parach. Można wziąć udział w warsztatach jednego dnia.
Zapraszamy!