Wolna Niedziela WWW

Wolna Niedziela | Warsztaty Tańca Slow Dance | 10.03.2024

Panie i Panowie!

W szalonym i zabieganym świecie zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty, na których będzie można na chwilę zwolnić. Potańczymy solo i w parze do wolnej muzyki swingowej i zaręczamy – żadna wiedza w tym temacie nie jest Wam potrzebna.
Całą wiedzę przekaże nam Anna Hasiak, wspaniała tancerka oraz instruktorka z Łodzi, która tajniki tańca Slow zna na wylot.

 

REJESTRACJA
——————–
Link do rejestracji: https://forms.gle/i3X2U7nD6VjjVi7E7
Rejestracja jest obowiązkowa dla wszystkich. Nie musisz mieć pary zapisując się na techniki tańczone w parze. My parujemy i dbamy o równowagę na sali, jednocześnie zastrzegając sobie prawo do wstrzymania wybranych rejestracji.
Na zajęciach w parach wymagamy zmian, które są ważnym elementem kultury tańców swingowych.

 

KIEDY
——————–
Na warsztaty zapraszamy 10 marca 2024 (niedziela)
12:00 – 13:30 – Slow Solo | Poziom OPEN (1,5h)
13:45 – 15:15 – Slow Dance | W Parach | Poziom OPEN (1,5h)

 

OPIS ZAJĘĆ
——————–
SLOW SOLO JAZZ
Zajęcia bazujące na Authentic Jazzie, ale nie trzeba mieć doświadczenia w solo. Od podstaw zobaczymy jak wolna muzyka pozwala użyć więcej ciała i efektownie zwolnić, aby taniec do niej nabrał wyjątkowego charakteru. Zbudujemy spowolnienia, efektowne kształty i dużo porozmawiamy o muzykalności. Będziemy używać techniki rozciągania ruchu wykorzystanej w różnych jazz stepach i prostych kształtach, które fajnie wyglądają.
SLOW DANCE
Slow Dance to bardzo uniwersalny taniec w parze, do wykorzystania na każdym parkiecie i do każdej muzyki. Zbudujemy od podstaw różne rodzaje połączenia w parze i zobaczymy jak z nich skorzystać. Nasz ruch wzbogacimy o slajdy i małe dipy – czyli proste elementy, które urozmaicą taniec i pozwolą wyjść ze schematów. Zajęcia na poziomie Open, czyli skorzysta każdy bez względu na posiadane umiejętności lub ich brak 🙂

 

LOKALIZACJA
——————–
„Sala Nad Wagą”
ul. Rynek 4, I piętro
43-300 Bielsko-Biała

 

PROWADZĄCY
——————–
Ania Hasiak jest integralną częścią łódzkiej, jednorożcowej społeczności swingowej, gdzie nie tylko jako tancerka, ale także jako nauczycielka i organizatorka eventów, wprowadza swój unikatowy blichtr do lokalnej sceny. Jej przygoda z tańcem zaczęła się w 2016 roku, niedługo później zanurzyła się głęboko w świat lindy hopa, solo jazzu i bluesa, który z czasem przerodził się w nie tylko pasję, ale styl życia.
W nauczaniu przekłada swoje analityczne umiejętności na klarowność instrukcji, dekomponując kroki i figury tak, aby ruch i mechanika ciała stawały się dostępne i zrozumiałe dla każdego. Choć jej taneczna podróż jest pełna osobistej pasji i wyrazu, to zależy jej na budowaniu przestrzeni, gdzie inni mogą odkrywać i eksplorować swoje własne taneczne ścieżki.
W tańcu najbardziej docenia wolność w improwizacji, połączenie z muzyką i drugą osobą oraz możliwość ekspresji. Najbardziej lubi, kiedy na potańcówce leci soczysty swing, który powstrzymuje ją od siedzenia i odpoczywania.
Jarek Rupiewicz – założyciel i właściciel Studia Swing City będzie współprowadził z Anią zajęcia w parze.

 

POZIOM OPEN
——————–
Zajęcia dedykowane są dla wszystkich chętnych, niezależnie od tego, czy brałas/brałeś masz doświadczenie taneczne, czy nie 🙂 Zapewniamy, że nikt nie będzie się nudził! 🙂

 

CENNIK
——————–
1 blok zajęć: 1,5h – 50,00 zł / osobę
2 bloki zajęć: 2 x 1,5h – 90,00 zł / osobę

 

ORGANIZATOR
——————–
Swing City Bielsko jest częścią szkoły Swing City, która główną siedzibę ma w Katowicach. To jedyna szkoła na Śląsku specjalizująca się w tańcach swingowych. Działa od 2015 roku, prowadząc regularne kursy, organizując imprezy, warsztaty i festiwale, występując z pokazami tańca.

 

KONTAKT
——————–
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez Facebook, telefonicznego (kom. 693 40 60 42) lub mailowego (swingcity.eventy@gmail.com)