Wolny Weekend www

Wolny Weekend | Warsztaty Slow Jazz – Slow Dance – Blues | 9-10.03.2024

Panie i Panowie!

W szalonym i zabieganym świecie zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty, na których będzie można na chwilę zwolnić. W sobotę nauczymy się jak tańczyć solo i w parze do wolnej muzyki swingowej. Całą tą wiedzę przekaże Wam Anna Hasiak, wspaniała Instruktorka z Łodzi, która tajniki tańca slow zna na wylot. A w niedzielę zapraszamy Was na warsztaty z klimatycznego Bluesa z naszymi cudownymi Instruktorami tego tańca – Zuzą i Danielem.

 

REJESTRACJA
——————–
Link do rejestracji: https://forms.gle/PJBPJsZ7iGySRMBFA
Rejestracja jest obowiązkowa dla wszystkich. Nie musisz mieć pary zapisując się na techniki tańczone w parze. My parujemy i dbamy o równowagę na sali, jednocześnie zastrzegając sobie prawo do wstrzymania wybranych rejestracji.
Na zajęciach w parach wymagamy zmian, które są ważnym elementem kultury tańców swingowych.

 

KIEDY
——————–
SOBOTA (9 marca)
14:30 – 16:00 – Slow Solo Jazz
16:30 – 18:30 – Slow Dance (W Parach)
21:00 – 22:00 – Taster
22:00 – 3:00 – Potańcówka z Muzyką Na Żywo (Witek Bielski)
NIEDZIELA (10 marca)
11:00 – 14:00 – Blues Od Podstaw

 

OPIS ZAJĘĆ
——————–
SLOW SOLO JAZZ z ANIĄ
Zajęcia bazujące na Authentic Jazzie. Zobaczymy jak wolna muzyka pozwala użyć więcej ciała i efektownie zwolnić, aby taniec do niej nabrał wyjątkowego charakteru. Zbudujemy spowolnienia, efektowne kształty i dużo porozmawiamy o muzykalności. Będziemy używać techniki rozciągania ruchu wykorzystanej w różnych jazz stepach i prostych kształtach, które fajnie wyglądają. Zajęcia dla osób z doświadczeniem w tańcach swingowych.
SLOW DANCE z ANIĄ I DANIELEM
W naszym Slow Dance zbudujemy różne rodzaje połączenia w parze i zobaczymy jak z nich skorzystać. Nasz ruch wzbogacimy o slajdy i małe dipy – czyli proste elementy, które urozmaicą taniec i pozwolą wyjść ze schematów. Zajęcia dla osób z doświadczeniem w tańcach swingowych w parze.
BLUES OD PODSTAW z Zuzą i Danielem
Bluesem nazywamy całą rodzinę afroamerykańskich tańców. Ilość odmian tańców bluesowych stanowi odzwierciedlenie mnogości rodzajów bluesa jako gatunku muzycznego. Zarówno charakter jak i stopień skomplikowania poszczególnych tańców bluesowych różni się w zależności od miejsca i okresu, w którym powstawały.
Zajęcia od podstaw są dedykowane dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tańcami swingowymi lub z żadnymi innymi tańcami. Nie trzeba umieć tańczyć, nie trzeba mieć poczucia rytmu, nie trzeba słyszeć muzyki, można mieć dwie lewe nogi 🙂 Można kontynuować na kursie Bluesa.

 

LOKALIZACJA
——————–
Warsztaty – Swing City 2 Szewczyka
Plac Kaczyńskich 5, Katowice
Taster + Impreza – Swing City 1 Sokolska
ul. Sokolska 31 (budynek DH Junior)
Katowice

 

PROWADZĄCY
——————–
Ania Hasiak jest integralną częścią łódzkiej, jednorożcowej społeczności swingowej, gdzie nie tylko jako tancerka, ale także jako nauczycielka i organizatorka eventów, wprowadza swój unikatowy blichtr do lokalnej sceny. Jej przygoda z tańcem zaczęła się w 2016 roku, niedługo później zanurzyła się głęboko w świat lindy hopa, solo jazzu i bluesa, który z czasem przerodził się w nie tylko pasję, ale styl życia.
W nauczaniu przekłada swoje analityczne umiejętności na klarowność instrukcji, dekomponując kroki i figury tak, aby ruch i mechanika ciała stawały się dostępne i zrozumiałe dla każdego. Choć jej taneczna podróż jest pełna osobistej pasji i wyrazu, to zależy jej na budowaniu przestrzeni, gdzie inni mogą odkrywać i eksplorować swoje własne taneczne ścieżki.
W tańcu najbardziej docenia wolność w improwizacji, połączenie z muzyką i drugą osobą oraz możliwość ekspresji. Najbardziej lubi, kiedy na potańcówce leci soczysty swing, który powstrzymuje ją od siedzenia i odpoczywania.
Zuza Orzeł i Daniel Suchostawski – instruktorska para Swing City Katowice specjalizująca się w tańcach bluesowych i budująca środowisko milośników tej techniki

 

CENNIK
——————-
Slow Solo Jazz 1,5h – 55,00 zł / osobę
Slow Dance (W Parach) 2h – 70,00 zł / osobę
Blues Od Podstaw – 3h – 89,00 zł / osobę
Taster+Potańcówka – 30,00 zł
Warsztaty – 10% rabatu dla Kursantek i Kursantów Swing City przy płatności gotówką.

 

ORGANIZATOR
———————————
Swing City Katowice to jedyna szkoła na Śląsku specjalizująca się w tańcach swingowych. Działa od 2015 roku, prowadząc regularne kursy, organizując imprezy, warsztaty i festiwale, występując z pokazami tańca.

 

KONTAKT
——————–
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu przez Facebook, telefonicznego (kom. 693 40 60 42) lub mailowego (swingcity.eventy@gmail.com)