FAQ

 • Ile trwa kurs?

Patrzymy na taniec nie z punktu widzenia zrealizowanego materiału podzielonego na części, ale jak na część życia i nieustanny rozwój. Twoja przygoda z tańcami swingowymi będzie trwała tak długo, jak długo będziesz chciał/(a) się rozwijać. Zadanie jakie stawiamy sobie jako szkoła to zapewnienie nieustannego rozwoju naszym kursantom.

 

 • Czy muszę mieć partnera/partnerkę?

Nie musisz. Na nasze kursy można rejestrować się solo, natomiast w trosce o równowagę na sali zastrzegamy sobie prawo do przekierowania rejestracji na listę oczekujących. W rejestracjach na kursy i warsztaty z reguły przeważają panie.

 

 • Czy musimy się zmieniać w trakcie zajęć?

Tak. Swing jest socjalnym tańcem otwartych ludzi i umiejętność tańczenia go z każdą osobą jest jednym z jego fundamentów. Zmiany pozytywnie wpływają na rozwój taneczny (niwelując wiele błędów), pozwalają poznać inne osoby z grupy i łatwiej odnaleźć się na imprezach. Osobom, które nie chcą się zmieniać, proponujemy zajęcia indywidualne.

 

 • Czy mogę przyjść zobaczyć zajęcia?

Tak. Jeżeli tylko mamy je na dużej sali, można oglądać zajęcia przez wewnętrzne okno lub usiąść na sali. Skontaktuj się z nami, a podamy terminy takich zajęć.

 

 • Czy mogę zapłacić za 1 lekcję, żeby spróbować?

Nie. Na naszych zajęciach od podstaw obowiązują wyłącznie opłaty miesięczne. Spróbować swingu można na bezpłatnych lekcjach pokazowych (prowadzonych przez nas na każdej imprezie). Wierzymy, że nie powinno się podejmować decyzji po 1 zajęciach. Nauka tańca wymaga trochę więcej czasu.

 

 • Jaki strój obowiązuje na zajęciach?

Dowolny. Na zajęcia przychodzimy w luźnym i wygodnym stroju, który nie krępuje ruchów. Nie są to mordercze treningi, tylko forma rekreacji. Załóż to, w czym czujesz się dobrze i komfortowo. Nie wymagamy obuwia tanecznego. Polecamy buty na płaskiej podeszwie gumowej, miękkiej i cienkiej. Odradzamy sportowe z grubymi podeszwami amortyzującymi.

 

 • Czy muszę się rejestrować?

Tak. Na większość naszych wydarzeń obowiązuje rejestracja za pomocą wskazanego formularza. Wypełnienie go wiąże się również z obowiązkiem płatności. Rejestracja pomaga nam zarządzać równowagą na sali i unikać przepełnienia grup.

 

 • Czy muszę uczęszczać na zajęcia regularnie?

Tak, zwłaszcza na kursy Od Podstaw. Obserwujemy, że osoby opuszczające zajęcia mają później duży problem z przyswajaniem bieżącego materiału. Zawsze służymy pomocą na bezpłatnym praktisie lub na zajęciach indywidualnych.

 

 • Ile par bierze udział w zajęciach i ile trwają?

Około 15 par, pod warunkiem że kurs odbywa się na dużej sali. W przypadku mniejszej sali, jest to 8 par. Oczywiście zdarzają się delikatne odstępstwa od tych liczb. Zbyt duże grupy mają negatywny wpływ na jakość kształcenia, a ta ma dla nas priorytet. Zajęcia trwają 60 minut i odbywają się raz w tygodniu.

 

 • Kto prowadzi zajęcia?

Głównym prowadzącym i koordynatorem całego Studia jest Jarek Rupiewicz, jeden z pionierów Lindy Hop w Polsce. Uczy tańczyć od 2006 roku, a Lindy Hop od 2011. Wspierają go Kasia Rupiewicz, Ania Dimter, Natalia Wcisło i Bartek Łasisz z Krakowa oraz Krzysiek Szczurek. Więcej informacji na temat Ekipy Swing City można znaleźć tutaj.

 

 • Gdzie odbywają się zajęcia i ile kosztują?

Jesteśmy częścią Szkoły Tańca La Clave, która mieści się w Katowicach, na ulicy Chorzowskiej 11 i tam odbywają się nasze zajęcia. Na kursach tańców swingowych obowiązuje miesięczna opłata zwana swingonamentem. Szczegóły i regulamin znajdują się tutaj.  W szkole nie ma możliwości płacenia kartą.

Dla użytkowników MultiSport lub OK System, które honoruje La Clave, zajęcia są bez dopłat.

 

 • Co się dzieje z podawanymi podczas rejestracji danymi osobowymi?

Zgodnie z najnowszymi regulacjami (tzw. RODO) podawane dane są administrowane i przetwarzane przez nasze Studio, a dokładne zasady administrowania nimi zamieściliśmy tutaj. Rejestracja na nasze wydarzenia wiąże się z akceptacją Regulaminu "RODO w Swing City". 

ZADAJ PYTANIE

Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, zadzwoń do nas na numer 693 40 60 42 lub napisz korzystając z poniższego formularza.

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - ZOBACZ WIĘCEJ