FAQ

 • Ile trwa kurs?

Patrzymy na taniec nie z punktu widzenia zrealizowanego materiału podzielonego na części, ale jak na część życia i nieustanny rozwój. Twoja przygoda z tańcami swingowymi będzie trwała tak długo, jak długo będziesz chciał/(a) się rozwijać. Zadanie jakie stawiamy sobie jako szkoła to zapewnienie nieustannego rozwoju naszym kursantom.

 

 • Czy muszę mieć partnera/partnerkę?

Nie musisz. Na nasze kursy można rejestrować się solo, natomiast w trosce o równowagę na sali zastrzegamy sobie prawo do przekierowania rejestracji na listę oczekujących. W rejestracjach na kursy i warsztaty z reguły przeważają panie.

 

 • Czy musimy się zmieniać w trakcie zajęć?

Tak. Swing jest socjalnym tańcem otwartych ludzi i umiejętność tańczenia go z każdą osobą jest jednym z jego fundamentów. Zmiany pozytywnie wpływają na rozwój taneczny (niwelując wiele błędów), pozwalają poznać inne osoby z grupy i łatwiej odnaleźć się na imprezach. Osobom, które nie chcą się zmieniać, proponujemy zajęcia indywidualne.

 

 • Czy mogę przyjść zobaczyć zajęcia?

Tak. Jeżeli tylko mamy je na dużej sali, można oglądać zajęcia przez wewnętrzne okno lub usiąść na sali. Skontaktuj się z nami, a podamy terminy takich zajęć.

 

 • Czy mogę zapłacić za 1 lekcję, żeby spróbować?

Nie. Na naszych zajęciach od podstaw obowiązują wyłącznie karnety na 4 lub 10 wejść. Spróbować swingu można na bezpłatnych lekcjach pokazowych (prowadzonych przez nas na każdej imprezie). Wierzymy, że nie powinno się podejmować decyzji po 1 zajęciach. Nauka tańca wymaga trochę więcej czasu.

 

 • Jaki strój obowiązuje na zajęciach?

Dowolny. Na zajęcia przychodzimy w luźnym i wygodnym stroju, który nie krępuje ruchów. Nie są to mordercze treningi, tylko forma rekreacji. Załóż to, w czym czujesz się dobrze i komfortowo. Nie wymagamy obuwia tanecznego. Polecamy buty na płaskiej podeszwie gumowej, miękkiej i cienkiej. Odradzamy sportowe z grubymi podeszwami amortyzującymi.

 

 • Czy muszę się rejestrować?

Tak. Na większość naszych wydarzeń obowiązuje rejestracja za pomocą wskazanego formularza. Wypełnienie go nie wiąże się z obowiązkiem płatności. Rejestracja pomaga nam zarządzać równowagą na sali i unikać przepełnienia grup.

 

 • Czy muszę uczęszczać na zajęcia regularnie?

Tak. Na naszych regularnych kursach wymagamy 70% obecności w skali miesiąca. Osoby, które bez uprzedzenia nie pojawiły się na 3 kolejnych zajęciach są automatycznie usuwane z listy kursantów. Ich ponowne przyjęcie jest uzależnione od aktualnego stanu osobowego. Akceptujemy zapowiedziane obecności w granicach rozsądku.

 

 • Ile par bierze udział w zajęciach i ile trwają?

Maksymalnie 15, pod warunkiem że kurs odbywa się na dużej sali. W przypadku mniejszej sali, jest to 8 par. Oczywiście zdarzają się delikatne odstępstwa od tych liczb. Zbyt duże grupy mają negatywny wpływ na jakość kształcenia, a ta ma dla nas priorytet. Zajęcia trwają 60 minut i odbywają się raz w tygodniu.

 

 • Kto prowadzi zajęcia?

Głównym prowadzącym i koordynatorem całego Studia jest Jarek Rupiewicz, jeden z pionierów Lindy Hop w Polsce. Uczy tańczyć od 2006 roku, a Lindy Hop od 2011. Wspierają go Kasia Rupiewicz, Ania Dimter, Natalia Wcisło i Bartek Łasisz z Krakowa oraz Krzysiek Szczurek. Więcej informacji na temat Ekipy Swing City można znaleźć tutaj.

 

 • Gdzie odbywają się zajęcia i ile kosztują?

Jesteśmy częścią Szkoły Tańca La Clave, która mieści się w Katowicach, na ulicy Chorzowskiej 11. Na nasze kursy (i inne zajęcia la Clave) obowiązują karnety, których cena to 79,00 zł/4 zajęcia i 169,00 zł/10 zajęć. W szkole nie ma możliwości płacenia kartą.

Dla użytkowników MultiSport lub OK System, które honoruje La Clave, zajęcia są bez dopłat.

 

 • Co się dzieje z podawanymi podczas rejestracji danymi osobowymi?

Zgodnie z najnowszymi regulacjami (tzw. RODO) podawane dane są administrowane i przetwarzane przez nasze Studio, a dokładne zasady administrowania nimi zamieściliśmy tutaj. Rejestracja na nasze wydarzenia wiąże się z akceptacją Regulaminu "RODO w Swing City". 

ZADAJ PYTANIE

Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, zadzwoń do nas na numer 693 40 60 42 lub napisz korzystając z poniższego formularza.

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - ZOBACZ WIĘCEJ