LINDY HOP

 

Nowy kurs Lindy Hop od Podstaw ruszy 3 kwietnia w ramach Trymestru Wiosennego. Będzie odbywać się w poniedziałki od 20:10 - 21:20. W Gliwicach kontynuujemy również kursy Lindy Hop dla osób już tańczących na dwóch poziomach .

Zajęcia prowadzimy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gliwicach na ul. Gierymskiego 7.

Wszystkich tańczących zapraszamy również do Katowic na 6 poziomów kursów dla tańczących, które startują 11 kwietnia.
Opis poziomów można przeczytać tutaj.
Rejestracja jest otwarta.

 

 

O LINDY HOP

Lindy Hop to kultowy taniec Złotej Ery Swingu, tańczony obecnie na całym świecie. Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tego tańca sprawiają, że dzisiaj Lindy Hop ma miliony fanów Spotykają się na parkietach całego świata i poza nimi, dzieląc pozytywnymi emocjami. Bo Lindy Hop to taniec, który łączy pozytywnych ludzi.

ZAJĘCIA SOLO

 

Nowy kurs Solo Jazz & Charleston od Podstaw w Gliwicach ruszy 6 kwietnia. Będzie odbywał się w czwartki w godzinach 17:30 - 18:40.
 

Zajęcia prowadzimy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gliwicach na ul. Gierymskiego 7.

Rejestracja jest otwarta!

 

 

O SOLO JAZZ

SOLO JAZZ to taniec do muzyki swingowej, zawierający w sobie elementy Charlestona i Authentic Jazzu.

CHARLESTON to kultowy taniec lat 20, który zbudował mocne fundamenty dla Lindy Hop. Sam opiera się na innych swingowych technikach, łącząc bogactwo ruchu i figur z muzyką charakterystyczną dla tamtego okresu. Dynamiczny, żywiołowy i bardzo klimatyczny.

AUTHENTIC JAZZ to solowy taniec do muzyki swingowej zwany również Vintage Jazzem. Nie ma praktycznie nic wspólnego z tym co współcześnie znamy pod nazwą Jazz. Składa się z figur i ruchów pochodzących ze Złotej Ery Swingu. Mogą być one tańczone w sposób improwizowany lub układane w choreografie. Do najsłynniejszych choreografii swingowych zaliczamy Shim Sham, Tranky Doo i Big Apple.