NASZE NAJWIĘKSZE WYDARZENIA

Obecnie organizujemy w ciągu roku 4 cykliczne wydarzenia taneczne, na których z roku na rok odwiedza nas coraz więcej gości z kraju i z zagranicy. Oczywiście pomniejszych warsztatów organizujemy znacznie więcej, ale prezentowane tutaj są naszymi TOP wydarzeniami. Prezentujemy je w kolejności od najbliższego do najdalszego.

SILESIA SWING FESTIVAL | 25 – 27 MAJA 2018

Silesia Swing Festival to wydarzenie, którego głównym celem jest propagowanie kultury Złotej Ery Swingu. Przez trzy dni cofamy się do czasów, w których jazz był muzyka taneczną, uczymy się tańców swingowych, wieczorami tańczymy w klimatycznych wnętrzach, słuchamy znakomitych swingowych bandów, zgłębiamy tajniki mody i kultury.

Warsztaty Lindy Hop i Authentic Jazz na 3 poziomach zaawansowania prowadzone są przez znakomitych instruktorów krajowych i zagranicznych. 

Główna impreza Festiwalu pod nazwą Bal w Starym Kinie (sobota, 26 maja) odbywa się w klimatycznych wnętrzach Kinoteatru 'Rialto', które rozpoczęło swoja działalność w 1913 roku!


Oficjalna strona wydarzenia: www.ssf.swingcity.pl
Wydarzenie na Facebook'u: www.facebook.com/events/2020872871475407/

SSF 2017

LINDY LEVEL UP SUMMER CAMP | 12 – 15 LIPCA 2018

To będzie 4 edycja naszego letniego obozu tanecznego, w całości poświęconego wyłącznie tańcom swingowym. Współorganizujemy go ze szkołą Let's Rock Zawiercie. Po raz kolejny wyjedziemy do Staszowa, gdzie wynajmujemy cały Ośrodek z 2 salami tanecznymi. Dookoła las, jezioro i słynny pomost, na którym kończą się imprezy. 

Przez ostatnie lata nasz obóz gościł setki uczestników i wielu znakomitych instruktorów. Główną techniką pozostaje Lindy Hop, ale w ramach dodatkowych zajęć uczyliśmy również Authentic Jazz, Balboa i Aerialsów. 

Na tej edycji planujemy warsztaty Lindy Hop na 3 poziomach zaawansowania w znakomitym międzynarodowym gronie instruktorów z Czech, Hiszpanii oraz Polski:
- Nadzieja Kawon i Mateusz Wolski (Polska/Kraków)
- Isabel Gregori i Víctor López (Hiszpania/Walencja)
- Michaela Váchová i Štěpán Jordánek (Praga/Czechy)

Zapraszamy do Staszowa!


Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/159091828125565/

WARSZTATY QUICK QUICK SLOW | 11 – 12 LISTOPADA 2017

To 2 edycja naszego najmłodszego wydarzenia, które na stałe wpisuje się do naszego kalendarza. Jest to pierwsze wydarzenie po wakacjach, na którym zajmujemy się tańcami swingowymi z punktu widzenia ich tempa. W tym roku w grupie technik do szybkiej muzyki znalazły się Lindy Hop i Shag, a do wolnej muzyki zatańczymy Slow Dance i Bluesa.

Na tą edycję zaprosiliśmy znakomitych instruktorów z Warszawy Agnieszkę Pluwak i Konrada Pruśniewskiego, którzy poprowadzą blok Slow i Nadzieję Kawoń z Mateuszem Wolskim z Krakowa, którzy poprowadzą blok Quick.

Wydarzenie uzupełniają warsztaty Lindy Hop Od Podstaw i sobotnia impreza.


Linki do wydarzeń:

OFICJALNY KLIP 2018

CAUSE I’M A WOMAN | 19 – 21 STYCZNIA 2018

W 2018 roku po raz czwarty mamy zaszczyt zaprosić Was na wydarzenie stworzone specjalnie dla kobiet. Nadrzędnym hasłem wszystkich warsztatów tanecznych tej edycji było  'I'm not a follower', temat bliski sercu bardzo wielu tańczących kobiet.

Zaprosiliśmy dla Was wspaniałe instruktorki z kraju i z zagranicy, które poprowadziły warsztaty taneczne na 3 poziomach zaawansowania i opowiedziały o swoich tanecznych inspiracjach w czasie otwartej prelekcji. Oczywiście był poziom dla pań, które nie miały jeszcze styczności z tańcami swingowymi.

Obok warsztatów mieliśmy 2 znakomite imprezy, na które wpuściliśmy panów. Oprócz warsztatów tańca i imprez na uczestniczki czekał szereg wydarzeń towarzyszących związanych z modą i stylizacją. Otwarte prelekcje, warsztaty fryzur, warsztaty pozowania. Zalegające w szafie retro ubrania można było sprzedać lub wymienić podczas Retro Wymiany Ciuchowej.

W styczniu 2019 roku zapraszamy na nowa edycję CAUSE I'M A WOMAN. Przygotowujemy dla Was jeszcze lepsze i jeszcze ciekawsze wydarzenie!

 


Oficjalna strona wydarzenia: www.woman.swingcity.pl
Wydarzenie na Facebook'u: www.facebook.com/events/339654259800712/