SSF2023

Silesia Swing Festival 2023 | ARCHIWUM

Panie i Panowie!
 
♥  Po raz szósty Społeczność Swing City ma zaszczyt na najważniejsze dla nas święto tańców swingowych w Katowicach.
♥  Tym razem spotkamy się w dniach 18 - 21 maja 2023 roku!
♥  Zobaczcie co przygotowaliśmy 🙂
♥   Serdecznie zapraszamy!
 
 

REJESTRACJA

 

REJESTRACJA JEST OTWARTA !!! ZAPRASZAMY 🙂

Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/PguKr7izbDbAvc417 

HARMONOGRAM

MIEJSCA

WARSZTATY
ścisłe centrum Katowic (Sokolska 31 i okolice)
 
IMPREZY
Główne imprezy Festiwalu odbywać się będą poza centrum miasta, około 15 minut jazdy samochodem. Sobotnia impreza jest w Chorzowie, ale bez obaw, to miasto sąsiaduje z Katowicami.
 
Czwartkowe Before Party
Pub Absurdalna, Katowice, ul. Dworcowa 3
 
Piątkowa Impreza w MDK Giszowiec
Plac Pod Lipami 1-3, Giszowiec, 15 minut od centrum autem, taksówką lub uberopodobnym środkiem
 
Sobotnia Impreza w Starochorzowskim Domu Kultury
Chorzów, ul. Siemianowicka 59
 
Niedzielne After Party
Studio Tańca Swing City, Sokolska 31

IMPREZY

W czasie tej edycji bawimy się na 2 imprezach z muzyką na żywo i zapraszamy Was na 2 piękne sale. Oczywiście każda z nich pamięta Złotą Erę Swingu - na inne Was do Kato nie zapraszamy 😉
 

PIĄTKOWA IMPREZA

MDK GISZOWIEC

 
Na pierwszą imprezę festiwalową zapraszamy Was do dzielnicy Giszowiec, na piękną salę MDK. Gościła nas już wielokrotnie i zawsze z przyjemnością wracamy do tego zabytkowego wnętrza.
 
 
 
To będą wyjątkowe zajęcia z wyjątkową parą. I wierzymy, że nastroją Was pozytywnie nie tylko na piątkową imprezę, ale i cały weekend. Dwóch wspaniałych warszawskich tancerzy, czyli Jacek Pasternak i Łukasz Furmanek, pokażą Wam nowe strony tańca.
'Zamiana ról w charlestonie' - Podczas tych zajęć Jacek i Łukasz dadzą Ci nowe narzędzia, dzięki którym Twój charleston będzie jeszcze bardziej różnorodny. Odkryjesz i doświadczysz tańca jako nowej formy komunikacji, gdzie w prosty sposób wyłamiesz się ze swojej binarnej roli.

SOBOTNIA IMPREZA

STAROCHORZOWSKI DK

 
To chyba najpiękniejsza sala w aglomeracji, a na pewno najlepiej wychodzi na zdjęciach 🙂 no i gigantyczny żyrandol na środku robi wrażenie ...
Po raz kolejny główna impreza Festiwalu odbędzie się w Starochorzowskim Domu Kultury.
 

Naszą główną imprezę rozpoczniemy w doborowym towarzystwie Mattyna i Michał Wacławik. Jak wszyscy wiemy dobrzy sąsiedzi to skarb, a nasi są najlepsi! Nie dość, że nas odwiedzą, to jeszcze podzielą się z Wami swoimi ulubionymi wariacjami na tandemie! Gorąco polecamy i zapraszamy!

ZESPÓŁ

MISS MIKEY MIKE AND THE ORGAN GRINDERS - Mieli być z nami w 2020 roku, niestety musieliśmy odwołać wydarzenie. Nie udało się rok później. Ani dwa lata. Ale w tym roku nareszcie będą z nami! W czasie piątkowej i sobotniej imprezy usłyszycie Miss Mikey May and the Organ Grinders (ISR/CZ)!

BIO
Miss Mikey May is a powerful, soulful vocalist with a background in theatre, cabaret, burlesque, and social dancing. The Organ Grinders is her Hammond-organ focused Swing and Blues project, featuring some of Czech Republic's top Jazz and Blues musicians. Their music explores the wider ranges of Swing and Blues music in a dancer-friendly package, and if you've seen them perform at dance events throughout Europe then you'll know you'll have a groovy great time!

Videos:
https://youtu.be/95Uyw8EWVyE

Links:
http://missmikeymay.com/
https://www.facebook.com/MissMikeyMaySings/

DJ TEAM

DJ JAN
Nasz znakomity gość Ján Kubriczký jest wspaniałym tancerzem oraz instruktorem, ale chciałby się również podzielić z Wami swoimi ulubionymi kawałkami. Cieszymy się niezmiernie, że dołączy do zacnego grona DJskiego na imprezach tegorocznej Silesii 🙂
 
DJ JULIA
Party Passy dostępne, pora zacząć przedstawić nasze zacne grono DJskie. Na pierwszy ogień idzie DJ Julia, która zagra na naszym wydarzeniu po raz pierwszy. Pasjonatka muzyki jazzowej, poszukiwaczka i fanka Counta Basiego i Oscara Petersona. Będzie Was uważnie obserwować i tak dostosuje playlistę, żeby starczyło Wam energii na następny kawałek
 
DJ SZWAGIER
Michał to kolejny debiutant. Oczywiście debiutuje na naszym wydarzeniu, bo spotkać go można od wielu lat i to po obu stronach głośnika 🙂 Cieszymy się niezmiernie na wszystkie soczyste i energetyczne brzmienia, które nam zaserwuje na festiwalowych imprezach.

POZIOMY

W tym roku przewidzieliśmy 3 poziomy zajęć Lindy Hop: Advance, Intermediate/Advance oraz Intermediate. O przydziale do grup decyduje Audition. Dla tych, którzy nie chcą brać udziału w Audition przewidzieliśmy możliwość zapisania się do grupy Intermediate.

Poziom Intermediate: poziom dla osób, które tańczyły w rytmikach na 6 i na 8, miały styczność z Lindy Hop na warsztatach lub zajęciach i chcą zdobyć nową wiedzę. Tańczymy na kroku triple w rytmice na 6 i na 8, zaczynając od łączenia tych rytmik i bazowych figur w trzymaniu zamkniętym, a kończąc na podstawach budowy muzyki.

EXTRA TRACKI

INSTRUKTORKI / INSTRUKTORZY

CENNIK

KOSZULKI I PLECAKI

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że tegoroczna edycja Silesia Swing Festival doczekała się festiwalowych koszulek (a nawet worków na buty) i to z wyjątkową grafiką stworzoną specjalnie przez niezwykle uzdolnioną projektantkę z Czech - Veronikę Tucoglidisová.
Do dyspozycji macie kolory bordowy i kremowy, a koszulki męskie i damskie różnią się krojem. Rozmiarówka znajduje się w formularzu rejestracyjnym.
 
LINK DO SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ: https://forms.gle/HQy3R9iCREUTjoi77
Zamówienia przyjmujemy do: 16 kwietnia!
 
CENY
koszulka: 85,00 PLN
worek na buty: 40,00 PLN
 
PROJEKTANTKA
Veronika Tucoglidisová, malarka i projektantka mieszkająca w Czechach. Koszulki wykonuje własnoręcznie techniką sitodruku. Dzięki temu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i wyjątkowy.
 
PRODUCENT: SOL’S
Francuska marka istniejąca na rynku od 1991 roku. T-shirty wykonane są z grubej 100% bawełny 190gsm.

KONTAKT

 www.ssf.swingcity.pl | swingcity.eventy@gmail.com
☎ 693 40 60 42
 
Najnowsze informacje publikujemy na portalu Facebook.

Wydarzenie SSF 2023 na portalu Facebook
Fan Page Festiwalu